ЦСКА София постигна лесен успех с 4:0 над Ботев (Враца)

...

ЦСКА София с лесен успех срещу Ботев (Вр)

ЦСКА София реализира елементарен триумф с 4:0 над Ботев (Враца) в мач от 21-ия кръг на футболното ин състезание.

„ Червените “ взеха решение мача още до почивката, когато вкараха три гола посредством новото попълнение Маурисио Гарсес, Жорди Кайседо и Юрген Матай.

Домакините поведоха с първата си голова офанзива в 26-а минута.

Гарсес, който за първи път стартира титуляр с алената фланелка, получи пас от Йоан Баи, съумя да стигне до топката преди вратаря Костов и да я прати в опразнената врата.

Минута по-късно Юрген Матай се оказа непокрит в наказателното поле, само че с глава прати топката в ръцете на вратаря.

В 35-а минута стражът на ЦСКА Густаво Бусато изпрати дълъг пас към Жорди Кайседо, който се освободен от неприятелски състезател и от границата на наказателното поле точно прати топката в горния ляв ъгъл за 2:0.

Капитанът Матай означи третия гол за домакините в добавеното време на първата част. Нидерландецът бе пласиран добре в наказателното поле и с глава означи след центриране от корнер на Жеферсон.

Второто полувреме стартира с голова обстановка пред вратата на ЦСКА. Карло Мухар върна топката неопределено към Мено Кох и влезлият като запаса Мохамед Бентахар се озова на стрелкова позиция, само че вратарят Бусато показва инстикт и избави.

В 76-а минута Йомов вкара втория си гол за последните три турнирни мача.

Националът овладя добре топката след центриране на Матай и вкара за крайното 4:0.
Източник: bnr.bg