ЦСКА София направи изненадващо равенство 0:0 срещу Царско село като

...

ЦСКА София се провали срещу последния в класирането

ЦСКА София направи изненадващо тъждество 0:0 против Царско село като хазаин в мач от 23-ия кръг на българската футболна Първа лига. Така " алените " останаха на пет точки от водача в класирането Лудогорец, който е и с мач по-малко. В началото на мача ентусиастите на " алените " опънаха дълъг транспарант, с който означиха 40-годишнината от елиминирането на Ливърпул - " О, трагичен Ливърпул, тежък беше жребият за теб... 40 години прочут европейски ЦСКА! ". Реваншът бе изигран на 17 март 1982, когато ЦСКА победи тима на Боб Пейсли с 2:0 с две попадения на сегашния си треньор Стойчо Младенов. На самия терен обаче празник нямаше, защото носителите на Купата на България играха ленив и отегчителен футбол против тоталния новобранец Царско село. За цяло първо полувреме " алените " насочиха няколко далечни удара, а иронично най-опасното състояние за ЦСКА-София бе основано от Николай Николаев от Царско село. Той мазета центриране право към вратата на Хадим Ндиае, който реагира чудесно и избави гостите от сигурен автогол.

Второто полувреме стартира с две рискове за домакините. В 53-та минута Томас Лам стреля с глава след центриране от корнер и топката мина около страничната греда, а малко по-късно и Йомов имаше късмет да вкара. Неговият удар обаче бе избит от Ндиае. Резервата Маурисио Гарсес пък не съумя да уцели вратата от доста добра позиция, а в 82-та минута Карло Мухар уцели напречната греда на Царско село след центриране от ъглов удар. Бисмар Чарлс пък пропиля последното и най-чисто състояние за ЦСКА-София. Той получи топката на няколко метра пред вратата на Царско село в шестата минута на добавеното време, само че стреля около страничната греда на гостите.

Така Царско село спря серията от загуби и завоюва 12-ата си точка в шампионата.

Първенство на България по футбол, мач от 23-ия кръг на Първа лига сред тимовете на ЦСКА-София и Царско село:

ЦСКА-София - Царско село - 0:0
стадион: " Българска войска ", София
основен арбитър: Радослав Гидженов
жълти картони: Mено Кох, Жеферсон (ЦСКА-София); Артур Крачун, Хадим Ндиае, Джереми Петрис (Царско село).
състав на ЦСКА-София: Густаво Бусато, Иван Турицов, Томас Лам, Мено Кох, Тибо Вион, Жеферсон, Греъм Кери (59-Бисмарк Чарлс), Карло Мухар, Яник Вилдсхут, Георги Йомов (59-Маурисио Гарсес) и Жорди Кайседо (77-Калоян Кръстев).
състав на Царско село: Хадим Ндиае, Джереми Петрис (90-Алесандро Мартела), Айуб Батас, Андрей Йорданов (78-Венцислав Христов), Артур Крачун, Пиер Зебли, Алесандро Копола, Лукас Мартинс (90-Матео Лукарели), Мбуямба-Седрик Каломбо, Николай Николаев и Давиде Витурини.
Източник: bnr.bg