ЦСКА се наложи с 2:1 над Ботев Враца като домакин

...

ЦСКА с първа победа при Любо Пенев, съкрати аванса на "Лудогорец"

ЦСКА се наложи с 2:1 над " Ботев " Враца като хазаин и събра 48 точки, като изостава към този момент единствено на 5 от водача и първенец на страната " Лудогорец ". След нулево тъждество през първото полувреме, " армейците " реализираха първа победа под управлението на Любослав Пенев с два бързи гола в границите на 8 минути след почивката.

Гостите от Враца имаха искания към съдията Станислав Ставров, който не им даде дузпа в 11-ата минута. Антон Огнянов прати топката на дясното крило, където Емил Стоев опита остро центриране, а Ангел Лясков с ръце спря летящата към вратата топка. В 26-ата минута за врачани имаше нов късмет, този път поради нескопосано отиграване на Чорбаджийски. Емил Стоев обаче беше изпреварен от вратаря Черниаускас.
Снимка: Lap.bg
В 48-ата минута ЦСКА поведе в резултата посредством Едвин Джеси, който получи пас от Тиаго Родригеш. Джеси подмина Антон Огнянов и пред погледа на Едгар Тур вкара за 1:0.

В 57-ата минута домакините стигнаха до втори гол, този път дело на Али Соу. Тиаго Родригеш центрира, този път отдясно, като прати топката на главата на нападателя и той я насочи в мрежата зад Красимир Костов.

В последната минута на постоянното време гостите от Враца стигнаха до доста хубав гол. Емил Стоев от воле от 7-8 метра прати топката в сглобката, откакто засече центриране на Едгар Тур. За повече обаче отборът на Сашо Ангелов нямаше сили.

ЦСКА: 30. Черниаускас, 4. Чорбаджийски, 5. Бодуров, 6. Пинто, 8. Джеси, 10. Евандро, 14 Лясков, 15. Малинов, 19. Турицов, 20. Тиаго, 22. Али Соу

" БОТЕВ " ВРАЦА: 33. Костов, 11. Васев, 8. Огнянов, 37. Керчев, 7. Вълчев, 6. Гаджев, 9. Генов, 4. Тур, 71. Стоев, 18. Миланов, 23. Мечев
Източник: btvnovinite.bg