ЦСКА постигна втора поредна победа в шампионата на България по

...

ЦСКА записа втори пореден успех в Efbet Супер Волей, срази Черно море във Варна

ЦСКА реализира втора поредна победа в шампионата на България по волейбол за мъже - Efbet Супер Волей.

В среща от втория кръг " алените " се постановиха с безапелационното 3:0 (25:18, 26:24, 25:15) като посетители на Черно море.

Така „ алените “ записаха втора чиста победа, откакто на старта се постановиха над Добруджа 07 с 3:0. С това те оглавиха класирането на елита с 6 точки.

Тимът на Черно море, който е воден от Пламен Христов, пък означи втора загуба, откакто на старта отстъпи на Марек с 1:3 гейма.

Интрига имаше само във втория гейм, когато " моряците " водеха с 16:13, само че " армейците " направиха поврат до 22:24. Домакините изравниха - 24:24, само че възпитаниците на Александър Попов завоюваха идващите две точки и затвърдиха превъзходството си в срещата.

В останалите две елементи столичани елементарно постановиха превъзходството си, стигайки до триумфа по-късно повече от един час.

Диагоналът Димитър Димитров стана най-резултатен за ЦСКА с 15 точки (4 ас, 48% успеваемост в офанзива - +10).

Симеон Александров добави още 13 точки (4 аса, 69% успеваемост в офанзива, 21% съвършено и 42% положително посрещане - +9).

Хърватският център Иван Михал се отличи с 10 точки (3 блока, 88% успеваемост в офанзива - +9).

За Черно море Норман Недков стана най-резултатен с 14 точки (54% успеваемост в офанзива - +5).

Младежкият национал Борис Начев добави още 9 точки (2 аса, 78% успеваемост в офанзива - +6).

ЧЕРНО МОРЕ (ВАРНА) - ЦСКА 0:3 (18:25, 24:26, 15:25)

ЧЕРНО МОРЕ: Стилиян Асенов 1, Норман Недков 14, Мартин Павлов 7, Симеон Димитров 8, Борис Начев 9, Траян Иванов 5 - Христо Колев-либеро (Кристиян Димитров, Преслав Йорданов)

Старши треньор: ПЛАМЕН ХРИСТОВ

ЦСКА: Владимир Станков 4, Димитър Димитров 15, Александър Симеонов 9, Симеон Александров 13, Тодор Костов 5, Иван Михал 10 - Добромир Иванов-либеро

Старши треньор: АЛЕКСАНДЪР ПОПОВ.