ЦСКА помисли, че лесно ще мине през първата квалификация за

...

ЦСКА се измъкна срещу малтийски слабаци

ЦСКА намерения, че елементарно ще мине през първата подготовка за Лига Европа против малтийските новобранци от Сайрънс.

Червените можеха да платят скъпо за безхаберието, но в последна сметка завоюваха с 2:1 мача без аудитория на " Българска войска ".

Първите две положителни благоприятни условия пристигнаха пред гостите от Малта. Още при първата офанзива Максуел Самурай се озова на отлична позиция, само че Бусато избави. Няколко минути по-късно пък се получи безредие при корнер, като Бусато още веднъж трябваше да чисти в корнер.

В средата на първата част пристигна и най-чистото състояние за ЦСКА, като с дежурния си пропуск се регистрира Али Соу

" Червените " предстоящо владеят самодейността, само че пък това доводе единствено до няколко рискови удара и едно чисто състояние за Али Соу. През останалото време Сайрънс се отбраняваше устойчиво, като малтийците даже имаша късмет да открият в първата минута.

Малтийците можеха шокиращо да поведат при започване на второто полувмреме, когато съдията им подари несъществуваща дузпа. Бусато обаче ослепително избави.

След това - прочут филм. Нов непростителен пропуск на Али Соу пред вратата на гостите.

Безобразната игра на ЦСКА обаче продължи и се случи предстоящото - малтийците поведоха! Това се случи в 68-та минута, като този път и Бусато не съумя да помогне.

Все отново, в 75-та минута златният жокер за ЦСКА Ахмед Ахмедов изравни - 1:1. И зо да бъде всичко по реда си, след многото пропуски Али Соу най-после вкара за 2:1 в добавеното време.

Така до сензация не се стигна и ЦСКА продължава напред в идващия квалификационен кръг.