ЦСКА победи с 1:0 у дома Славия в двубой от

...

ЦСКА надигра "Славия" с нов гол на Родригеш

ЦСКА победи с 1:0 вкъщи " Славия " в дуел от 14-ия кръг в Първа професионална лига и прекъсна серия от три следващи равенства.

В първите минути " белите " пропуснаха няколко положителни благоприятни условия да контраатакуват, като Галин Иванов и Ивайло Димитров не бяха съсредоточени при последния пас.

В 24-ата минута домакините поведоха при първата си по-опасна обстановка. Антонис Стериакис избави удар на Фернандо Каранга, само че Тиаго Родригеш от близко беше оставен непокрит и елементарно откри резултата.

Пет минути по-късно Николай Бодуров стреля с глава след осъществяване на корнер, Стериакис избави, а при добавката Станислав Манолев стреля в навън.

В 37-ата минута Иван Минчев стреля от отдалеченост, само че Витаутас Черниаускас избави удара му.

През втората част темпото на игра спадна съществено. В 50-ата минута Тиаго Родригеш стреля, само че топката не откри очертанията на вратата.

" Белите " пробваха да изненадат домакините с шутове на Абуд Омар и Ивайло Димитров, които не затрудниха вратаря Черниаускас.

В 79-ата минута Станислав Манолев би с глава в навън след центриране от фаул. В последните 10 минути Славия провежда напън към вратата на " алените ", а последната промяна на Златомир Загорчич беше централният нападател Калоян Кръстев, заменил халфа Емил Мартинов.

В добавеното време Фернандо Каранга пропусна от няколко метра да вкара втори гол във вратата, защитавана от Стериакис.

След този триумф ЦСКА е на второ място в класирането с актив от 31 точки, до момента в който " Славия " е на деветата позиция с 16 точки.

ЦСКА: Витаутас Черниаускас, Антон Недялков (65-Александър Дюлгеров), Божидар Чорбаджийски, Николай Бодуров, Станислав Манолев, Рубен Пинто, Густаво Кулма (61-Кевин Меркадо), Кристиян Малинов (86-Раул Лое), Тиаго Родригеш, Кирил Десподов, Фернандо Каранга

" Славия ": Антонис Стергиакис, Юлис Ндонг, Костадин Велков, Андреа Христов, Абуд Омар, Емил Мартинов (84-Калоян Кръстев), Стефан Велев (76-Владислав Узунов), Галин Иванов, Чигози Мба, Иван Минчев (68-Славчо Шоколаров), Ивайло Димитров
Източник: btvnovinite.bg