ЦСКА победи Пирин (Благоевград) с 2:1 в последната си контрола

...

ЦСКА загря за шампионския си поход с успех над Пирин

ЦСКА победи Пирин (Благоевград) с 2:1 в последната си контрола преди подновяването на шампионата. Въпреки тежкия заснежен терен, " армейците " демонстрираха добра игра и се поздравиха с триумфа с попадения на Брадли де Нойер(36`) и Дюкенс Назон(65`). Гола за " орлетата " означи Владимир Медвед в 82-та минута.

Непосредствено преди първия съдийски сигнал се организира и формалното показване на " алените " за пролетния дял от шампионата.
 Снимка 605261
Източник:

ЦСКА изигра седем контроли през зимната пауза, като в тях записа 2 победи, 3 равенства и 2 загуби. " Червените " поразиха противниковите мрежи 9 пъти и позволиха 10 попадения.

Следващият мач на " алените " към този момент ще е формален и ще се организира на 12 февруари, когато момчетата на Саша Илич ще гостуват на Берое в Стара Загора. Пирин пък още веднъж ще има аудиенция в столицата - на 13 февруари " орлетата " ще гостуват на Славия.
 ЦСКА - Пирин (Благоевград) 2:1 (Развой на срещата по минути) онлайн
ЦСКА - Пирин (Благоевград) 2:1 (Развой на срещата по минути)

Двубоят е през днешния ден от 13:30 часа

ЦСКА стартира мача в система 3-5-2. Петров, Юга и Матей бяха тримата откъм гърба, а Де Нойер и Гарсес - халф-бекове. Тибо Вион и Марселино се подвизаваха като опорни халфове, а малко пред тях бе Станислав Шопов. Жираир Шагоян и Браян Морено стартираха на върха на " армейската " офанзива.
 Снимка 605280
Източник:

Пирин влезе добре в мача и провежда рискова офанзива отляво още в началните минути. Последва остро центриране в наказателното поле на " алените ", само че Кондраков се размина с топката.

В седмата минута Маурисио Гарсес направи огромен пропуск. Жираир Шагоян изведе бразилеца самичък против вратаря, само че изстрелът на Гарсес профуча около страничната греда.

В средата на първото полувреме ЦСКА потвърди, че е много добър при статични положения. Тибо Вион центрира от корнер, Матей засече с глава, само че топката мина на сантиметри от дясната греда. Малко по-късно историята се повтори. Обичайният реализатор Тибо Вион центрира, само че този път от директен свободен удар и топката доближи до Матей. Нидерландецът обаче още веднъж отново не откри очертанията на вратата, стреляйки над напречната греда.
 Снимка 605273
Източник:

ЦСКА подвигна оборотите и 10 минути преди края на първото полувреме съумя да открие резултата. Вион разсече защитата на Пирин със страховит пас към Шопов. Пловдивчанинът незабавно стреля към вратата, Ковальов мазета, само че в краката на Де Нойер, който направи добавка от близко и изведе " армейците " напред.
 Снимка 605284
Източник:

На почивката Саша Илич смени целия си състав. В игра се появиха Евтимов, Кох, Махмутович, Турицов, Галин Минков, Радослав Живков, Хайнц, Линдсет, Туфегджич, Жеферсон и Дюкенс Назон.
 Снимка 605262
Източник:

Точно 20 минути след подновяването на играта ЦСКА провежда светкавична контраофанзива. Тоби Хайнц получи топката в центъра на терена и пусна пас вляво към Назон. Хаитянският звяр напредна самичък, финтира бранител на Пирин и технично копна топката над вратаря на " орлетата " за 2:0.
 Снимка 605302
Източник:

Преслав Йорданов можеше да понижи изоставането на Пирин малко след гола на " алените ". Бившият нападател на ЦСКА получи топката към точката на дузпата и стреля, само че около гредата.
 Снимка 605286
Източник:

Пирин въпреки всичко върна едно попадение. В 80-та минута искания за дузпа от страна ЦСКА бяха подминати от основния арбитър. Дауда Бамба се отличи с прекрасен пробив отляво и центрира по земя към Хайнц, който падна на земята след прикосновение със бранител в зелено, само че реферът даде знак играта да продължи. Пирин опита да провежда контраофанзива, която бе спряна от Иван Турицов в центъра на терена. От последвалия директен свободен удар " орлетата " понижиха резултата. Медвед получи дълъг пас, Мено Кох закъсня и нападателят на Пирин прати топката в мрежата на Евтимов с цел да оформи крайното 2:1.

ЦСКА - Пирин 2:1

1:0 - Де Нойер (36`)

2:0 - Назон (65`)

2:1 - Медвед (82`)

Стартови сформира:

ЦСКА: 1. Густаво Бусато, 6. Християн Петров, 2. Юрген Матей, 21. Амос Юга, 5. Брадли де Нойер, 15. Тибо Вион, 8. Станислав Шопов, 23. Жираир Шагоян, 26. Марселино, 10. Маурисио Гарсес, 28. Браян Морено

Пирин: 12. Ковальов, 19. Велев, 14. Кондраков, 45. Хубчев, 38. Дюлгеров, 17. Будинов, 31. Станоев, 13. Тонев, 73. Бенгюзов, 26. Тасев, 8. Семенив