ЦСКА и ЦСКА 1948 завършиха при резултат 1:1 в двубой

...

Късна драма на „Армията“: ЦСКА не успя да пречупи ЦСКА 1948

ЦСКА и ЦСКА 1948 приключиха при резултат 1:1 в дуел от предпоследния кръг на шампионата. В самия завършек на дуела Иван Турицов изпусна дузпа.

Това тъждество на процедура може да лиши домакините от бленуваната 32-ра купа на България, в случай че Лудогорец завоюва двата си оставащи мача – против Левски по-късно през днешния ден и против Черно море на 7 юни.

Очаквайте детайлности!

В първите минути на срещата нямаше кой знае какъв брой забавни обстановки пред двете порти. Гостите се откриха до известна степен в половината на ЦСКА, като най-често опитваха с центрирания да основат ужас.

Десетина минути след началото Русев стигна една топка до аутлинията и направи хубаво центриране, само че Педриньо остана надалеч. В ответната офанзива Хайнц лиши една топка надълбоко в половината на гостите, само че бе затворен. Впоследствие Гарсес опита удар, само че и той бе навреме затворен.

Първият по-сериозен късмет бе на сметката на ЦСКА в 17-ата минута - подаване от тъча откри Хайнц в наказателното поле, само че мерникът на норвежеца му изневери.

В 28-ата минута Симеон Петров засече с глава центриране от корнер, само че бе много неакуратен при опита си.

И идващият по-сериозен късмет бе за домакините.Турицов откри с паралелно подаване Джонатан Линдсет към точката на дузпата, само че 7-цата на " алените " стреля доста неопределено.

Пет минути преди почивката ЦСКА откри. Симеон Петров се извиси над всички при подаване от тъч, само че на отбитата топка на дъгата бе само Енес Махмутович, който с не най-хубавия вероятен удар направи 1:0.

ЦСКА можеше небрежно да удвои - Гарсес засече от придвижване ниско центриране на Турицов, само че прати топката на към метър от дясната греда.

ЦСКА 1948 отвърна доста бързо на удара - Педриньо си освободи място за изстрел и от към 25 метра прати топката във вратата на Бусато. След обстановката останаха усещания, че стражът можеше да се оправи доста по-добре с далечния шут на своя съотечественик.

С началото на второто полувреме на терена се появи и Дюкенс Назон. Пет-шест минути след старта на частта ужасно осъществяване на Тобиас Хайнц от фал се отклони в напречната греда.

Четвърт час по-късно Кох се извиси над всички при центриране на Хайнц от ъглов удар, само че не можа да смъкна топката задоволително, тъй че тя да попадне във вратата.

В 83-ата минута акробатично осъществяване на Педриньо мина надалеч настрана от вратата на Бусато. Две минути преди приключването на постоянните 90 Бисмарк Чарлс се размина на сантиметри с центриране на Енес Махмутович.

В добавеното време пристигна следващата заплаха за ЦСКА от корнер - Мено Кох и Дюкенс Назон се разминаха с подаване на Шопов.

FT / ЦСКА - ЦСКА 1948 1:1

1:0 Енес Махмутович 40`

1:1 Педриньо 45`

ЦСКА:  1 Густаво Бусато, 21 Амос Юга, 22 Енес Махмутович, 2 Юрген Матей, 19 Иван Турицов, 15 Тибо Вион, 11 Лазар Туфегджич, 26 Марселино Кареасо, 7 Джонатан Линдсет, 14 Тобиас Хайнц, 10 Маурисио Гарсес

Треньор: Саша Илич

ЦСКА 1948:  33 Генадий Ганев, 19 Стив Фуртадо, 87 Симеон Петров, 44 Ангел Грънчов, 16 Сидклей, 18 Ивайло Чочев, 22 Реян Даскалов, 39 Парвиз Умарбаев, 10 Георги Русев, 8 Педриньо, 9 Александър Колев

Треньор: Атанас Рибарски