ЦСКА 1948 загуби с 0:1 третата си контрола на турска

...

ЦСКА 1948 с първа загуба след греди, пропуски и нелеп гол

ЦСКА 1948 загуби с 0:1 третата си контрола на турска земя против съветския Армавир. Червените получиха гол в 88-ата минута след рикошет. Тони Стоичков опита да избави рискова обстановка след удар в гредата, само че улучи футболист на противника. Топката спря в мрежата.

Иначе срещата стартира с напън на ЦСКА 1948. Стоичков и Зоров стреляха във вратата, удар на Сандански пък профуча в навън. Стигна се и до чисто състояние, само че Гущеров изпусна след пас на Буров.

Руснаците отвърнаха с две греди в една офанзива. Играч на Армавир улучи горната след шут отдалеко, а при добавката негов съотборник повтори упражнението с глава.

Полувремето приключи с нова опция за Гущеров, получил прекрасен пас от юношата Андонов.

Второто полувреме беше по-скучно. Буров изпусна най-чистото състояние, изведен самичък против вратаря от Димо Атанасов. Левичарят нацели гредата.

В заключителните минути пък Божилов стреля неопределено, откакто беше открит добре от Зоров.

Така се стигна до нелепата обстановка за гол на отбора от втора съветска дивизия.

Положителното е, че в игра още веднъж се появиха 6 момчета от академията, като двама от тях - Зоров и Андонов, бяха титуляри.

Последната инспекция на ЦСКА в Турция е на следващия ден. Съперник ще бъде различен съветски отбор - СКА-Хабаровск.

Съставът на ЦСКА 1948: Вълков, Стоичков, Попов, Генчев, Буров, Георгиев, Сандански, Зоров, Андонов, Божилов, Гущеров (Матев, Кепов, Ал. Александров, Тодоров, Атанасов, Огнянов, Петков)