ЦСКА 1948 спечели дербито на втория кръг в Елитната група

...

Ювелирен пас на Кристиан Йорданов, гол и победа за ЦСКА 1948

ЦСКА 1948 завоюва дербито на втория кръг в Елитната група до 17 година против Лудогорец с 3:1. В 27-ата минута „ алените “ поведоха. Деян Кирилов засече с глава центриране от корнер и даде преднина на тима си. Минута преди края на полувремето Лудогорец изравни. Попадението още веднъж падна след корнер, Александър Валеков с глава не остави шансове на вратаря на ЦСКА 1948.

Втората част стартира съвършено за “червените ”, като още в първата минута Кристиан Йорданов даде дълъг пас по конец към Самуил Мечев, който опъна мрежата. В 50-ата резултатът стана 3:1. Марто Бойчев се озова на точното място след избита топка от вратаря и оформи крайния резултат.

“Зелените ” бяха покрай понижаване на резултата 20 минути преди края, само че стражът на ЦСКА 1948 Преслав Калбанов се регистрира със страхотна интервенция.

Така новакът в Елитната група до 17г. записва втора поредна победа и след два кръга е с цялостен актив, до момента в който Лудогорец остава с 3 точки.

Източник: novsport.com