Тотнъм се върна на победния път, слагайки край на серията

...

Тотнъм сложи край на лошата серия, въпреки че повече от час бе с човек по-малко

Тотнъм се върна на победния път, поставяйки завършек на серията си от три следващи мача без триумф, откакто надви с 2:1 над Саутхамптън в Лондон. Двубоят бе доста сложен за " шпорите ", тъй като те трябваше към час да играят с човек по-малко, откакто Серж Орие бе изпъден. Танги Ндомбеле (24') откри резултата, а Дани Ингс (39') изравни след груба неточност на Юго Лорис. Хари Кейн (43') обаче възвърне преднината на домакините. След почивката Саутхамптън доминираше, само че Лорис изкупи грешката си за гола, спасявайки два доста рискови удара. Така Тотнъм реализира третата си победа в Премиър лийг от началото на сезона и излезе на четвърто място във краткотрайното класиране.

Юго Лорис се завърна на вратата на Тотнъм, откакто пропусна загубата от Лестър поради раждането на третото си дете. Кристиан Ериксен излезе за своя мач №200 като титуляр в Премиър лийг.

Дани Ингс, Райън Бертранд и Мая Йошида стартираха за " светците ". Че Адамс бе отвън групата на гостите.

Саутхамптън бе по-опасният тим първоначално. В петата минута Йошида засече с глава центриране на Бертранд, само че ударът му мина над вратата. Пет минути по-късно Хьойберг нанесе добър изстрел от границата на наказателното поле, само че Лорис реагира добре и мазета топката, която бе ориентирана към долния десен ъгъл на вратата му.

Постепенно Тотнъм взе самодейността. Сон бе доста деен отляво, само че по този начин и не успяваше да даде финалния пас. В 22-рата минута това се случи и той откри Ндомбеле в наказателното поле, само че изстрелът на халфа от 14 метра мина над вратата. Две минути по-късно обаче Ндомбеле не пропусна. Отново Сон проби отляво, след което влезе в наказателното поле и откри французина, който този път стреля незабавно с левия крайник. Гън не се намеси добре - 1:0.
Serge Aurier is a liability in the Tottenham defence. Sent off again today for two stupid yellow cards and now Hugo Lloris has thrown in a howler to give Southampton an equaliser.

Self-inflicted madness from the home side. All going wrong for Pochettino #TOTSOU pic.twitter.com/N6AjfHIsK8
— Kevin Palmer (@RealKevinPalmer) September 28, 2019

В 32-рата минута Серж Орие, който към този момент имаше жълт картон, изблъска в тил Бертранд, за което получи втори картон и остави тима си с човек по-малко. Домакините претендираха, че преди този миг топката е излязла в тъч, само че повторенията не потвърдиха, че това е по този начин.

Пет минута преди почивката Дани Ингс изравни след груба неточност на Юго Лорис. Алдервейрелд върна към стража, който неизвестно за какво задържа и се опита да финтира нападателя на " светците ", който го притисна и му лиши - 1:1.

Тотнъм обаче бързо възвърне преднината си след страхотна контраофанзива в 43-тата минута. Кейн, Сон и Ериксен разиграха превъзходно, разменяйки си подавания, с които разпиляха защитата на Саутхамптън. Английският национал получи в наказателното поле, спря си топката, обърна се и стреля в ъгъла, макар че трима бранители се опитваха да блокират изстреля му - 2:1.

В 58-ата минута Лорис изкупи част от виновността си при грешката за гола, откакто избави доста рисков изстрел на Уорд-Праус от фаул. Четири минути по-късно французинът още веднъж се намеси решаващо след удар с глава на Мая Йошида.

Тотнъм се защитаваше добре до края и се пребори за трите точки.

СТАТИСТИКА ТУК!
МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА ТУК! Премиър лийг 7 кръг, събота 28 септември  Тотнъм 2:1краен резулат  Саутхамптън