Тотнъм победи Евертън с 2:0 в мач от 11-ия кръг

...

Тотнъм надигра Евертън и заслужено спечели трите точки

Тотнъм победи Евертън с 2:0 в мач от 11-ия кръг на Висшата лига. Головете за домакините означиха Хари Кейн и Хойберг.

През първото полувреме пред Тотнъм съвсем отсъстваха чистите голови обстановки. Първото по-интересно състояние бе пред Амаду Онана, който се възползва от неточност на бранител, навлезна в наказателното поле и стреля, само че ударът му мина над напречната градина. Във втората добавена минута на първото полувреме Хари Кейн даде превъзходен пас на Ричарлисон, само че изстрелът му не бе прецизен.

В 58-та минута Джордан Пикфорд извърши нарушаване против Хари Кейн и съдията не се поколеба да уточни бялата точка. Именно централният нападател се нагърби с осъществяването и съумя да осъществя, пращайки топката в долния ляв ъгъл. В 86-та минута Родриго Бентанкур подаде топката на Пиер-Емил Хойберг, а той с акуратен удар от границата на пеналтерията направи резултата 2:0.

С тази победа Тотнъм към този момент са на 3-та позиция с актив от 23 точки, до момента в който Евертън са 14-ти с 10 пункта.