Тимът на Верона постигна обрат и така победи с 2:1

...

Верона най-после надви Дженоа след обрат

Тимът на Верона реализира поврат и по този начин победи с 2:1 при семейството си на Дженоа от 19-ия кръг на Серия “А”. По този метод “жълто-сините” сложиха завършек на серията си от 6 следващи мача без триумф над този противник.

“Грифоните” поведоха в 41-ата минута, когато Антонио Санабриа засече подаване на Антонио Барека. В 55-ата обаче Верона изравни посредством Валерио Вере, който беше прецизен от дузпа, отсъдена за фаул на Кристиан Ромеро против Матиа Дзакани. Десет минути по-късно домакините реализираха цялостен поврат, откакто Матия Перин мазета удар на Амир Рахмани, само че Дзакани се пребори с Петер Анкерсен и добута топката за крайното 2:1.
IL DECENNIO, ANCHE IN CASA, INIZIA COSÌ
+3 +25 pic.twitter.com/RkM7IMJOEY
— Hellas Verona FC (@HellasVeronaFC) January 12, 2020 Така Верона към този момент е 8-и в класирането с 25 точки, до момента в който Дженоа към момента е на 18-ото място в зоната на изпадащите с 14 пункта. Серия А 19 кръг, неделя 12 януари  Верона 2:1краен резулат  Дженоа