Тимът на Тампа Бей запази надеждите си за защита на

...

Тампа Бей победи като гост Колорадо

Тимът на Тампа Бей резервира очакванията си за отбрана на купата в Националната хокейна лига след победа с 3:2 в петия мач от финалната серия за Купа „ Стенли “ като посетител на Колорадо.

На „ Бол Арена“ в Денвър Тампа повежда на три пъти и удържа минималния триумф, с който понижи изоставането си в плейофа на 2:3 и продължава да мечтае да стане едвам вторият тим в историята на НХЛ, който е обръщал заключителен плейоф от 1:3.

Ян Рута изведе Тампа Бей в резултата през първата третина, а Валерий Ничушкин изравни при започване на втората част.

Никита Кучеров още веднъж даде преднина на гостите, преди Кейл Макар да изравни за 2:2.

6:22 минути преди края Ондржей Палат вкара победния гол за Тампа Бей. Вратарят Андрей Василевски способства за триумфа с 35 спасявания.

Шестият мач от финалната серия е в неделя в Тампа Бей.
Източник: front.bg