Тимът на Стандрад Лиеж надигра с 2:1 отбора на Айнтрахт

...

Стандард излъга Айнтрахт в края и завърза интригата в групата

Тимът на Стандрад Лиеж надигра с 2:1 тима на Айнтрахт Фанкфурт и завръза интригата в група F на Лига Европа. Домакините откриха в 56-ата минута посредством Зиньо Ванхойсден, само че в 65-ата Филип Костич изравни. В воин за домакините се трансформира резервата Максим Лестиен, който означи победното попадение в добавеното време на мача.

Първата по-опасна обстановка пристигна в 10-ата минута, когато удар насочи Андре Силва, който обаче не затрудни вратаря на домакините Арнауд Бодар.

Пет минути по-късно още веднъж Силва обстрелва вратата на Стандард, само че без триумф.

В 22-ата минута Гонсало Пасиенсиа също опита изстрел от границата на наказателното поле, само че топката мина близо около дясната греда.

Домакините сътвориха първата си заплаха в 33-ата минута, когато Гойко Цимирот стреля рисково, само че вратарят на немците Фредерик Рьонов се намеси чудесно и предотврати разкриване на резултата-

Само минута по-късно Айнтрахт на собствен ред бяха доста покрай откриването на резултата. След бърза офанзива на гостите Андре Силва стреля с глава, само че топката се удари в дясната греда.

В последната минута за първата част Дуйе Чоп стреля, само че малко настрана от лявата греда.

В 53-ата минута Зиньо Ванхойсден насочи удар от границата на наказателното поле, само че право в ръцете на Рьоноу.

Само три минути по-късно минута той обаче откри резултата, откакто се разписа с глава след осъществяване на ъглов удар.

В 61-ата минута Филип Костич опитва удар по земя, само че вратаря Бодар избави.

120 секунди по-късно Рено Емонд пропусна опция да удвои задатък на домакините, откакто негов изстрел мина настрана от дясната греда.

В тези минути ситуациите се редуваха едно след другото и пред двете порти.

Гостите стигнаха до изравняването в 65-ата минута. Константинос Лаифис събори Дайчи Камада на границата на наказателното поле. Костич извърши ниско директния свободен удар и изненада вратаря – 1:1.

В 72-ата минута още веднъж Костич извърши свободен удар от границата на наказателното поле, само че над напречната греда.

Четири минути по-късно Мехди Карсела-Гонсалес нахлу в наказателното поле на гостите и стреля, само че бе ударът му бе блокиран.

В 86-ата минута Максим Лестиен стреля с глава след центриране от фланга, само че вратаря Рьонов избави.

В добавеното време на срещата първо Емонд пропусна страхотна опция да донесе успеха на Стандард след неакуратен удар от дребното наказателно поле, само че въпреки всичко Лестиен донесе трите точки за домакините. Мамаду Оби Улар центрира в наказателното поле, където Лестиен бе оставен непокрит и разстреля Рьонов – 2:1.

С тази победа белгийците се изкачват до втората позиция и събират актив от 6 точки. Франкфурт също остават с шест на третата позиция. В идващия кръг Стандард гостува на Витория Гимараеш, до момента в който Айнтрахт гостува на Арсенал.

СТАНДАРД ЛИЕЖ – АЙНТРАХТ ФРАНКФУРТ 0:0

Стартови сформира:

Стандарт Лиеж (4-4-2) : Бодар, Гавори, Лайфис, Ванхойсден, Фай, Амалах, Чимирот, Карсела, Бастиен, Коп, Емонд (к)

Айнтрахт Франкфурт (3-5-2) : Рьоноу, Хинтерегер, Хасебе, Абрахам, Костич, Рьоде, Фернандес, Да Коста, Силва, Пасиенсиа, Соу