Тимът на Рилски спортист разби с 5:1 Септември (София) ІІ

...

Рилски разби дубъла на Септември

Тимът на Рилски състезател разруши с 5:1 Септември (София) ІІ в мач от 24-ия кръг на Югозападната. Така съставът от Самоков прекъсна серията си от шест следващи загуби и записа първи триумф от 30 октомври предходната година. На стадион “Бенковски ” в Костенец хеттрик означи Петко Петков. Нападателят бе прецизен в 21-ата минута от дузпа, в 72-ата и 76-ата минути. Преди това още в 3-ата минута даде задатък на Рилски, а Йордан Петков оформи крайното 5:1 в 87-ата минута. Единственото попадение за септемврийци означи Димитър Николов в 75-ата минута. Гостите играха от 39-ата минута с човек по-малко, откакто Георги Иванов бе изпъден за два жълти картона.

Двата отбора са надлежно на 13-то и 14-то място с актив от 26 точки, само че самоковци имат мач по-малко.