Тимът на РБ (Лайпциг) демонстрира силна форма след подновяването на

...

Тимо Вернер и Нкунку се разправиха с последния в класирането

Тимът на Република България (Лайпциг) показва мощна форма след подновяването на клубния футбол, разгромявайки с 4:0 като хазаин Бохум в среща от 8-ия кръг на Бундеслигата. “Червените бикове ” бяха позволили четири загуби в последните си пет мача във всички шампионати, само че в този момент бяха безапелационни. По два гола вкараха немският национал Тимо Вернер и друга от звездите в офанзивата - Кристофър Нкунку. Французинът даже пропусна дузпа, откакто преди този момент към този момент беше вкарал една.

Това е едвам трета победа за Лайпциг в шампионата, а Бохум си остава на дъното със единствено една точка в актива.

На Вернер му трябваше четвърт час, с цел да изведе Република България напред след акуратен удар в горния ъгъл.

Нкунку удвои от углавен удар осем минути по-късно, а в 53-тата Вернер повиши на 3:0 при добавка след удар на Андре Силва в гредата.

В 64-тата Нкунку можеше да се разпише още един път, само че пропусна от бялата точка. Той обаче се реваншира с прецизен шут за 4:0 в 85-ата.

През идната седмица Лайпциг възобновява и присъединяване си в Шампионската лига, където към този момент записа две провали. Сега отборът го чака домакинство на Селтик

Снимки: Imago