Бетис (Севиля) победи с 3:2 на свой терен изпадналия от

...

Бетис с четвърти последователен успех в Ла Лига

Бетис (Севиля) победи с 3:2 на собствен терен изпадналия от Примера дивисион отбор на Гранада. Така отборът се изкачи до 6-о място в борбата си за квота за евротурнирите. Зелено-белите имат актив от 55 точки и изместиха с една надолу Реал (Сосиедад), който е техен директен конкурент.

" Зелено-белите " непрекъснато водеха в резултата, само че в нито един миг не бяха спокойни, защото последните в класирането първо понижиха на 1:2, а по-късно и на 2:3.

Пабво Форналс и Иско Аларкон бяха точни за 2:0 в 8-ата и в 28-ата минута, само че в края на първата част Лео Баптистао понижи. Гостите потеглиха самоуверено в офанзива при започване на второто полувреме, само че кой знае какви положения пред вратаря Руи Силва по този начин и не сътвориха. Айозе Перес направи 3:1 в 64-ата минута след асистенция на Иско. Само две минути по-късно обаче Лука Ромеро, който играе чартърен от Наполи, понижи на 2:3.

Бетис обаче съумя да удържи своята преднина и записва четвърта победа в последните си пет дуела.