Тимът на Монтана 2003 спечели гостуването си на Никшич със

...

Баскетболистките на Монтана 2003 записаха четвърта поредна победа в Адриатическата лига

Тимът на Монтана 2003 завоюва гостуването си на Никшич със 117:53 и записа четвърта поредна победа в Адриатическата лига по баскетбол.

Така Монтана продължава да преследва водача в група Б Будучност, до момента в който Никшич остана без победа към момента през сезона.

Българският отбор съумя още в първата част да вземе солидна преднина, като рано-рано разликата мина 10 точки, а единствено за 10 минути Монтана към този момент бе осъществила 34 точки. Втората четвърт бе също разгромна, като монтанчанки я завоюваха с 31:13, и на почивката се отдръпнаха при 65:31.

Дуото на Монтана Адисън Ричардс и Катрин Бригс бяха вкарали съвсем колкото целия отбор на Никшич за първото полувреме.

Нищо не се промени и през второто, като гостите завоюваха с двуцифрена разлика и третия интервал, а след серия от 8-0 при започване на последната част, подгониха 100 точки в мача.

Ричардс записа 29 точки, а Бригс 27. Микаела Дамянова и Тея Робинсън означиха по 11 за триумфа, Робинсън приключи и с 8 асистенции.

За домакините Анастасия Бегович приключи със 17 точки, 2 битки и 2 асистенции.

В идващия си мач, единствено след два дни – в петък (3 ноември) състезателките на Монтана 2003 ще гостуват на различен черногорски тим Будучност, който няма загуба досега.