Тимът на Болоня измъкна победа като гост на Верона с

...

Болоня обърна Верона за край на негативната серия

Тимът на Болоня измъкна победа като посетител на Верона с 3:2 откакто изоставаше в срещата.

И Болоня, и Верона имаха по четири следващи провали преди дуела, като серията за домакините нарастна на пет загуби след мача от 13-ия кръг на Серия А.

С успеха Болоня държи 10-ото място във краткотрайното класиране със 17 точки.

Тимът на Хелас Верона пък остава с едвам 1 победа в актива си от началото на сезона и заема предпоследното, 19-о място с 6 точки.

Домакините поведоха в 12-ата мнута с попадение на Алесио Черчи. Той съумя да засече от близко в опразнената врата на противника.

Футболистите на Болоня изравниха в 21-ата минута. Матия Дестро бе изведен обещаващо и не сгреши за 1:1.

Симоне Верди пропусна добра опция за гостите в 25-ата минута, а в 33-ата Хосе Мартин Касерес още веднъж изведе Верона напред. Касерес осъществя за 2:1

Пак Верди можеше да изравни за гостите в 61-ата минута, само че не съумя да насочи прекрасен изстрел.

Болоня обаче нанесе своя удар в границите на два минути сред 74-ата и 76-ата. Първо Симоне Верди откри Оржи Оквонкво и нигериецът вкара с глава за 2:2. В 76-ата минута ганаецът Годфред Донса донесе цялостния поврат за гостите, пращайки топката в мрежата на Верона за 3:2.

Домакините бяха покрай равнене в 88-ата минута, само че Ли Сеунг Ву, само че съумя да осъществя и по този начин успеха бе за Болоня.