Тимът на Барселона допусна втора поредна загуба в испанското баскетболно

...

Везенков с 11 точки при загуба на Барса

Тимът на Барселона позволи втора поредна загуба в испанското баскетболно състезание, откакто отстъпи с 92:102 като посетител на тима на Морабанк Андора в дуел от 17-ия кръг. Каталунците изиграха кошмарни първа и трета четвърт, които изгубиха надлежно с 14:33 и 18:34 и напъните, които поставиха във втората и четвъртата част на мача бяха напразни.

Българския национал Александър Везенков приключи с 11 точки и 4 битки и 1 асистенция за малко над 18 минути на терена, само че завърши с ужасяващия точков индикатор от -25.

Яка Блажич бе най-резултатен за спечелилите с 20 точки, Хайме Фернандес осъществя 18, а сенегалецът Ландинг Сане вкара още 17.

За Барселона французинът Тома Юртел завърши със 19 точки, Адам Ханга осъществя 16, а Пиер Ориола добави 14.

Поражението остави Барселона на трето място в класирането с 22 точки, 10 по-малко от водача Реал Мадрид, който по-рано през днешния ден се наложи с 98:84 над новака Гипускоа. Джейси Керъл бе най-полезен за " Кралския клуб " с 28 точки, а 12 добави Фелипе Рейес.