Тайръс Халибъртън отбеляза 37 точки, за да помогне на гостуващия

...

Индиана с измъчен успех над Атланта

Тайръс Халибъртън означи 37 точки, с цел да помогне на гостуващия Индиана Пейсърс да преодолее пасив от 20 точки и да победи Атланта Хоукс със 157:152 във вторник. За Пейсърс 24 точки пристигнаха и от Хийлд.

Индиана към този момент е с 3:0 победи статистика, а Атланта падна до 1:2 в Източна група А на шампионата на НБА през сезона. Индиана си завоюва място в четвъртфиналния елиминационен кръг.

Халибъртън, който означи единствено 12 точки против Орландо Меджик в неделя, съумя в този момент да се реваншира с 26 единствено през третата четвърт. Той добави 16 асистенции и пет битки.

Въпреки това мачът надалеч не беше елементарен за Пейсърс - Бъди Хийлд означи тройка 53 секунди преди края, с цел да изведе Пейсърс напред със 155:152. Атланта имаше късмет да изравни, когато Трей Йънг открадна топката 13 секунди преди края, само че Мъри сгреши при опит за тройка.