Таксиметровите шофьори поискаха законодателни промени, след като техен колега почина

...
Таксиметровите шофьори поискаха законодателни промени, след като техен колега почина
Коментари Харесай

Адв. Марковски с разкритие – пълен обрат може има обвинението за смъртта на таксиджията

Таксиметровите водачи желаеха законодателни промени, откакто техен сътрудник умря при побой в София.

„ Това е рационално решение. Проблемът беше наболял от много дълго време. В множеството европейски страни е признато да има видеорегистратор и паник бутон за хората, работещи в тъмната част на денонощието “, съобщи юрист Димитър Марковски пред Bulgaria ON AIR.

По думите му е доста значимо да бъде направена съдебно-медицинската експертиза, която да разкрие има ли връзка сред побоя и настъпилата гибел.

„ Ако се откри, че индивидът е умрял от съдов случай, упрекнатият не може да носи наказателна отговорност за съзнателно ликвидиране “, разясни той. Марковски добави, че следователно причинителят може да понесе наказване за това, което е предизвикал – съответен вид телесна щета.

Според него гибелта на таксиметровия водач не може да бъде избрана като съзнателно ликвидиране.

Адвокатът разяснява и информацията, съгласно която умрелият има „ висяща “ присъда за обир. Марковски е на мнение, че за отбягване на произшествия и имайки поради значимостта на транспорта на пасажери, следва да бъдат повишени критериите за наемане на работа.

„ В системата на Министерство на вътрешните работи би трябвало да стартира вътрешно пречистване. В никакъв случай обаче не би трябвало всички чиновници да бъдат поставяни под общ знаменател “, добави още той.

Адвокат Марковски установи още, че „ правосъдната промяна не е отдалечена като проблематика от тази, която би трябвало да се извърши в структурите на Министерство на вътрешните работи “.

„ Разумно е, когато се прави промяна, да се потърси експертиза. Става дума за политическо говорене и дивиденти, в сравнение с за действителни стъпки, които да доведат до нещо положително “, безапелационен бе той.

Адвокат Марковски заключи, че след закриването на Специализирания съд делата се бавят. „ Висш съдебен съвет е решителният кадрови орган, взимащ решения в сферата. Политическата квота във Висш съдебен съвет не е уместна. Премахването ѝ би било положително начало за правосъдната промяна “, заключи той.
Източник: 7dnibulgaria.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР