Световното първенство по биатлон в Оберхоф, Германия стартира по очакван

...

Бьо и Леграйд отвяха конкуренцията на старта на Световното по биатлон

Световното състезание по биатлон в Оберхоф, Германия започва по предстоящ метод.

Със златните медали в смесената щафета на 4 по 6 километра се поздрави селекцията на Норвегия.

Тандреволд, Ройзеланд, Леграйд и Хоханес Бьо се поздравиха със златните медали. Втори стана отборът на Италия, трета е щафетата на Франция.

Успехът на състава на Норвегия не пристигна елементарно, откакто Ингрид Тандреволд въртя наказателна обиколка и загуби 55 секунди по отношение на първата позиция на първия пост на щафетата. Марте Ройзеланд смъкна изоставането до 50 секунди.

Тогава на сцената се появиха Леграйд и Й.Бьо (втори и първи в класирането при мъжете в биатлона този сезон за Световната купа). Щурла не позволи неточност на рубежа и съобщи първи, а Йоханес още веднъж показва класа и даже имаше време да финишира умерено, наслаждавайки се на триумфа.