Световният шампион Франция постигна първата си победа в новия турнир

...

Франция победи Холандия пред 80 000 зрители

Световният първенец Франция реализира първата си победа в новия шампионат Лига на нациите. " Петлите " завоюваха с 2:1 против Холандия в елитната Лига „ А “ на шампионата.

Двубоят бе първи за Франция вкъщи след продобиване на международната купа и над 80 000 фенове на " Стад дьо Франс " приветстваха своите любимци, а след края на мача домакините уважиха играчите с къса гала за наслада на публиката.

Килиан Мбапе откри резултата в 14-а минута на празна врата след пас на Блез Матюиди и групова неточност в защитата на „ оранжевите “.

Резултатът се резервира до 67-а минута, когато Райън Бабел изравни след остро центриране на Кени Тете.

Франция стигна до успеха с гол на Оливие Жиру в 75-а минута. Нападателят засече ефектно топката в мрежата след центриране от ляво на Бенжамен Менди. Така Жиру прекъсна серията от 10 следващи мача без гол с националната фланелка.