Свещеник превърна двора на храма си в райска градина. В

...
Свещеник превърна двора на храма си в райска градина. В
Коментари Харесай

Свещеник превърна двора на храма си в райска градина

Свещеник трансформира двора на храма си в райска градина. В двора на храма " Св. Марина " в Лешница има всевъзможни екзотични растения - даже палми и банани, които са дали плод, както и над 10 божествен ябълки, дафиново дърво, магнолия, маслини, кипарис и доста цветя.

За делото на отец Димитър Илчев описват във видеото Николай Янев и операторът Феодор Сургов.

Димитър Илчев служи в храма " Света Марина " в село Лешница към този момент 29 години. Скоро откакто идва тук, взема решение да трансформира двора в приветливо и прелестно място за посещаващите храма миряни.

" Направихме пътеките, посадихме райграса, кипарисът посадихме, който е от Света гора, от Атон. Плюс маслини, банани, юки - това са палмите, които във времето оцеляха и в този момент придават един прелестен тип на мястото - като място, в което човек да се усеща добре ", декларира отец Димитър.

На влизане в двора вниманието притеглят екзотичните бананови дървета.

" Бананите са съвсем на 15 години... от година на година се възобновяват излизат нови корени, и тези, които оцеляват през зимата, те дават и своя плод ", изяснява той.

Палмите, които към този момент са над 20-годишни, също придават на градината другоземен тип.

" Най-многобройни са райските ябълки. Преди тях имаме прелестна магнолия, която е постоянно зелена, тя цъфти по метод, по който когато цъфти, целият регион ухае прелестно - подобен мирис мъчно може да си показа човек ", споделя отец Димитър.

Райските ябълки са засадени през 2003 година. Дръвчетата основават визията за самобитен божествен ъгъл в двора.

" Сега сега почват да зреят, само че при започване на ноември - тогава, когато листата стават златисти и се сплотяват със златистия плод, в действителност хубостта е неописуема ", споделя той.

В църковния двор се извисява, като че ли смълчан с годините и потопен в мемоари и митове, и древен чинар.

" По мнението на експертите, тъй като не може да се възвърне точната година, повредена е сърцевината, е условно над 300 години, само че по мнението на други, които познават тези типове, това е над 1000 години. Наистина античен чинар, очевидец на цялата история на местността ", възхищава се отец Димитър Илчев.

Докато работи в градината, свещеникът си има и компания - две катерички, които са си създали дом в клоните на един от чинарите.

Да се провиснал и да си починат измежду зеленината, тишината и спокойствието, изпълнили двора, идват доста хора от селото. Някои даже не влизат в храма, споделя отец Димитър. Те просто сядат на някоя от пейките и прекарват известно време, съзерцавайки пъстрата растителност в близост. След това стават и поемат към ежедневните си отговорности.

Свещеникът не крие, че това му носи задоволство и наслада и споделя, че има предпочитание да обогати двора и с други растителни типове, с цел да бъде все по този начин прелъстителен.


Последвайте ни във и
Източник: bnt.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР