...

България загуби от вторите в света Хърватия след голяма глупост на Десподов

Стопкадър Българска национална телевизия

България игра добре, само че за следващ път преклони глава пред втория в света.

Националният тим на България пропусна неповторим късмет да запише извънредно влиятелен резултат против финалиста от последното международно състезание - Хърватия. “Лъвовете ” отстъпиха с 1:2 на “шахматистите ”, откакто поведоха в 69-ата минута с гол на Кирил Десподов, а от седем минути по-рано съперникът играеше с човек по-малко поради червен картон на Дуйе Чалета-Цар.

Футболист №1 на България, който бе и капитан на отбора, обаче извънредно неуместно си изпроси червен картон, откакто смъкна своята фланелка при насладата си, а към този момент имаше един картон. Така в 76-ата минута Лука Модрич изравни от дузпа, която беше бурно оспорвана от “трикольорите ”, а в 80-ата минута Андрей Крамарич донесе успеха на Хърватия с прецизен изстрел, написа Sportal.bg.

Последва страховит пропуск на България, а един път и гредата бе ударена от Андреа Христов, само че бе свирено и нарушаване против вратаря. Така националите записаха четвърта поредна загуба против втория в света и към този момент в 20-ти следващ мач нямат победа надалеч от родината.
Източник: petel.bg