Старши треньорът на Копенхаген Якоб Нееструп призна, че червеният картон

...

Треньорът на Копенхаген призна: Имахме късмет, червения картон промени ситуацията

Старши треньорът на Копенхаген Якоб Нееструп призна, че аленият картон на Маркъс Рашфорд е променил ситуацията в мача при победата над Манчестър Юнайтед, която той счита, че отборът му е заслужил след обещаващия старт в група " А "  на Шампионската лига.

" Никога не съм казвал в първите три кръга, че сме имали шанс ", съобщи Нееструп след домакинската победа над " алените дяволи " с 4:3 в четвъртия кръг от груповата фаза на шампионата и добави: " Казах, че има липса на качество. "

" Ако има нещо, което се назовава шанс във футбола, тогава ние го имахме през днешния ден. Но също по този начин преследвахме триумфа. Ранният гол ни разклати много. Ние изоставахме през цялото първо полувреме до аления картон. Това, несъмнено, промени обстановката в следваките 15 минути на първата част, когато отбелязахме два гола. Разбира се, че аленият картон промени опциите в мача и за мен като треньор това бе най-слабото ни показване досега в групата. Ако гледате днешния мач, може би не заслужавахме трите точки или даже една, само че в случай че погледнете общо четирите мача, то е изцяло справедливо ФК Копенхаген да бъде на второ място, тъй като изцяло имам вяра, че ние сме вторият най-хубав тим в групата за тези срещи. Не през днешния ден, само че като цяло в четирите кръга досега ", разяснява още Якоб Нееструп.

След четири изиграни срещи Копенхаген е втори във краткотрайното класиране в група " А " с 4 точки, колкото има и третият Галатасарай. Лидер е Байерн (Мюнхен) с цялостен актив от 12, а Манчестър Юнайтед е финален с 3 точки.
 Копенхаген - Манчестър Юнайтед 4:3 в мач от Шампионската лига
Мач за историята! Ман Юнайтед преклони глава в Дания след трилър със седем гола в Копенхаген