„Стар тийм България“ спечели уникалната триетажна Купа Бургас. Отборът завоюва

...

Уникалната триетажна Купа Бургас отиде при Стар тийм България

„ Стар тийм България “ завоюва неповторимата триетажна Купа Бургас. Отборът завоюва първото място в отборното класиране на Държавното състезание по кикбокс, което се организира в спортна зала „ Младост “ Бургас. Трофеите на спечелилите връчиха шефът на спортната комисия Йордан Георгиев и ръководителят на Българска Конфедерация по кикбокс и муай тай Галин Димов. На второ място се класира „ Масару България “, а трети е „ Тайгър тийм България “.

Рекордните 806 състезатели от 56 клуба взеха присъединяване в Държавно състезание по кикбокс, което се провежда с финансовата поддръжка на Община Бургас и с семейството на Семеен кодекс „ Аякс “. Отборната купа в жанр лоу кик завоюва Семеен кодекс „ Шуменска крепорт “, а „ Стар тийм България “ се подреди първи в стиловете пойнт файтинг, киклайт контакт и лайт контакт.

В кулминационна точка на конкуренцията се трансформира зрелищната церемония вечер, която предложи на публиката 14 оспорвани борби и доста страсти. При юноши младша възраст до 63,5 кг купата сграбчи младата вяра на Семеен кодекс „ Аякс” Филип Филипов, който победи на финала Кристиян Бебенов от Семеен кодекс „ Скорпион”.

В същата възрастова група, само че до 60 кг златото отиде при Веселин Киселков, който се наложи на финала над Атанас Димитров от Семеен кодекс „ Нефтохимик”. При мъжете, категория до 57 кг, първото място сграбчи Георги Денев от „ Легия” след безапелационна победа над Мартин Георгиев от „ Боил” Варна. До 60 кг първенец стана Ивайло Панев от Семеен кодекс „ Терес” след победа над „ Петър Ангелов.

До 63,5 кг купата отиде при Огнян Мирчев от „ Мусаши”, победил Николай Раданов от „ Армеец”. В свирепа борба в категория до 67 кг още веднъж излязоха представители на тези два клуба, като този път златото взе състезателят на „ Армеец” Даниел Гецов след 3:0 съдийски гласа над Йордан Димитров. До 71 кг най-ценното отличие завоюва Димитър Стоянов от „ Шуменска крепост”. На финала той се изправи против Михаил Велчовски от „ Победа”.

До 75 кг първото място завоюва Доброслав Радев от „ Патриот Дупница”, който победи Деян Чакъров от „ Вокил”. До 81 кг Димитър Петров от Семеен кодекс „ Тангра” Свиленград отстъпи на Никола Николов от „ Шуменска крепост”. До 86 кг Едуард Алексанян победи в завладяващ конфликт Георги Манов от Семеен кодекс „ Аякс”.

До 91 кг златото отиде при Костадин Карджалийски, победил Алекс Бойков от „ Спартак” Пазарджик. При тежкоатлетите Даниел Динев размаза Латин Борсанов и стана републикански първенец.

Гала вечерта предложи и два завладяващи мача при дамите, като златото в категория до 52 кг отиде при Александра Димитрова, а до 56 кг – при Венелина Поптолева.

Шампионатът се организира при спазването на строги противоепидемични ограничения.