Срещата предложи много интересни ситуации пред двете врати и цели

...

Дунав падна в Своге след голово зрелище

Срещата предложи доста забавни обстановки пред двете порти и цели седем попадения

Спортист (Своге) и Дунав (Русе) сътвориха същинско голово представление, приключило с домашен триумф за " шоколадите " с 5:2. По този метод тимът, воден от Борислав Кьосев, се завърна на победния път във Втора лига, откакто в предния кръг отстъпи на Литекс (0:1), осведоми.

С днешното поражение русенци прекъснаха серията си от три следващи турнирни победи.

Срещата предложи доста забавни обстановки пред двете порти и цели седем попадения. Над всички за спечелилите бе Ариф Ферадов, който се регистрира с хеттрик.

Спортист, значително, реши всичко още през първото полувреме, когато означи 3 безответни гола. Светослав Диков откри резултата малко преди да измине четвърт час игра, а в 20-ата минута още веднъж той повиши на 2:0.

В края на първата част Ариф Ферадов направи резултата типичен. Гостите от Русе започнаха по-добре след почивката и върнаха едно попадение в 53-ата минута посредством Кристиян Тасков.

Последваха нови два гола на Ферадов (59, 64), с което дефинитивно интригата в дуела бе убита.

Мирослав Будинов (69) също записа името си измежду голмайсторите, само че това се оказа извънредно незадоволително за Дунав да се добере най-малко до точката през днешния ден.

С триумфа " шоколадите " се изкачиха до седмото място с актив от 18 точки, измествайки точно днешния си противник, който има 17 пункта.

В идващия кръг Спортист гостува на Марица, до момента в който " небесносините " одобряват Беласица.

Спортист (Своге) 5:2 Дунав (Русе)

1:0 Светослав Диков (12)

2:0 Светослав Диков (20)

3:0 Ариф Ферадов (44)

3:1 Кристиан Тасков (53)

4:1 Ариф Ферадов (59)

5:1 Ариф Ферадов (64)

5:2 Мирослав Будинов (69)