Среща от четвъртфиналите в турнира на купата на България по

...

Славия на полуфинал за Купата на България след обрат срещу Берое

Среща от четвъртфиналите в шампионата на купата на България по футбол:
Славия – Берое – 2:1 (1:1)голмайстори: 0:1 Стив Фуртадо 38, 1:1 Тони Тасев 41, 2:1 Радослав Кирилов 57-дузпа

Стадион: Славияглавен арбитър: Станислав Тодоров

Жълти картони:- Славия: Ерол Дост, Мартин Петков, Тони Тасев, Мартин Атанасов- Берое: Абубакар Тунгара, Алиун Фал, Джонатан Перейра, Давиде Мариани

Състави: Славия: Светослав Вуцов, Ертан Томбак, Емил Виячки, Венцислав Керчев, Людовик Соарес, Георги Вълчев (90+5-Мартин Атанасов), Ерол Дост (90+6-Мартин Георгиев), Иван Минчев (72-Борислав Цонев), Тони Тасев (90+6-Христо Попадийн), Радослав Кирилов, Йон Бакеро (58-Мартин Петков)Берое: Генадий Ганев, Сиам Бен Юсеф, Серкан Юсеин, Алиун Фал, Георги Динков, Симеон Мечев, Давиде Мариани (89-Даниел Генов), Стив Фуртадо, Абубакар Тунгара, Джонатан Перейра, Омар Камара (58-Кийлън Лебон)

Славия е последният полуфиналист за Купата на България. “Белите” отстраниха Берое след триумф с 2:1 в последния четвъртфинал в шампионата.

Отборът на Златомир Загорчич се причисли към ЦСКА, Левски и Лудогорец и чака на следващия ден жребия за полуфиналната фаза в шампионата.

Навръх националния празник Славия направи поврат с голове на Тони Тасев и Радослав Кирилов от дузпа, откакто преди този момент Фуртадо изведе Берое в резултата с прословут удар от разстояние.

На стадиона в “Овча купел” Берое първи стигна до голова опция в 7-а минута, само че вратарят Вуцов избави удара на Тунгара.

“Белите” дадоха отговор с добра офанзива в 12-а минута, само че удар на Радослав Кирилов от дребен ъгъл не откри задачата.

В 26-а минута Славия стигна до попадение на Радослав Кирилов, което бе анулирано поради засада.

Берое поведе в резултата в 38-а минута. Джонатан Перейра подаде на Стив Фуртадо, който с удар от разстояние по диагонала не остави шансове за Вуцов.

“Белите” бързо възвърнаха равенството с попадение на Тони Тасев, който получи дълъг пас от Венцислав Керчев, напредна самичък против вратаря и невъзмутимо вкара за 1:1
Славия направи цялостен поврат малко след почивката.

Кирилов центрира в наказателното поле в 55-а минута и топката срещна ръката на Бен Юсеф. Реферът Станислав Тодоров прегледа обстановката с ВАР и уточни бялата точка, а Кирилов не сбърка и вкара победния гол за “белите”.
Източник: bg-voice.com