Спортист победи дублиращия тим на Славия с 3:1 в контролна

...

Спортист победи дубъла на Славия в контрола

Спортист победи дублиращия отбор на Славия с 3:1 в контролна среща, която се игра на изкуствения терен на стадион „ Славия “ в София.

„ Шоколадите “ означиха своите попадения през първото полувреме. Още в 4-та минута прецизен бе Илия Русинов. Той се възползва от отбита от вратаря топка след удар на Георги Николов. В 6-та минута Лукас Мартинс даде паралелен пас към наказателното поле, Георги Николов стреля, само че стражът на домакините избави.

В 20-та минута резултатът стана 2:0. След центриране от ъглов удар последва безредие в наказателното поле и Павлин Чиликов с крайник мушна топката за повторно в мрежата на Славия. Само 2 минути по-късно резултатът можеше да стане 3:0. Ангел Бастунов лиши топката от отбраната на „ белите “, подаде към Георги Николов, който шутира, само че в навън.

В 31-та минута Лукас Мартинс пропусна извънредно чисто състояние. Той получи топката безусловно самичък в наказателното поле, само че реши да стреля със мощ и точността му избяга. Владимир Семерджиев вкара третия гол в 38-та минута. Той стреля мощно отвън наказателното поле и осъществя за 3:0.

На почивката Петър Колев направи 8 смени в своя състав. В 53-та минута Петър Вуцов можеше да се разпише, само че вратарят на Славия избави. Домакините понижиха в 81-та минута, когато Стефан Трайков получи добра топка по диагонала и я вкара в мрежата. Малко след попадение Влади Сиромахов можеше да вкара четвърти гол за Спортист, само че стреля с глава в навън.

СПОРТИСТ: Мартин Величков, Богдан Костов (46 – Симеон Чатов), Петър Вуцов, Павлин Чиликов (46 – Габриел Александров), Дилян Георгиев (46 – Владимир Сиромахов), Димитър Петров (71 – Филип Ангелов), Владимир Семерджиев (46 – Слав Петков), Александър Бастунов (46 – Панайот Пасков), Илия Русинов (46 – Аюб Тазути), Лукас Мартинс (46 – Йоан Маринов), Георги Николов (46 – Джовани Сантос)(71 – Кирил Янакиев)