Специя надигра Каляри с 2:0 у дома в мач от

...

Специя пое глътка въздух в борбата за спасение

Специя надигра Каляри с 2:0 вкъщи в мач от 29-ия кръг на италианската Серия А.

Домакините пропуснаха златен късмет да поведат още до почивката, когато Даниеле Верде пропусна дузпа. След почивката обаче Специя стигна до трите точки след точните интервенции на Мартин Ерлич и резервата Рей Манай. До края Каляри не съумя да отговори на предизвикването и по този начин позволи проваляне в борбата на дъното. В 83-та минута на терена от пейката се появи родният национал Петко Христов.

В класирането Специя е на 15-о място с 29 точки, към този момент на седем от зоната на изпадащите, само че и с два мача повече от намиращия се под чертата Венеция. Каляри е тъкмо над чертата с 25 пункта, три повече от Венеция и с два мача повече от новаците. В идващия кръг Специя гостува на Сасуоло, до момента в който Каляри приема борещия се за купата Милан.

В другия дуел от събота следобяд, Салернитана и Сасуоло поделиха точките след тъждество 2:2 в Салерно.
Източник: bnr.bg