Спартак (Варна) загуби с 0:4 от Берое (Стара Загора) в

...

Берое разби Спартак насред Варна с 0:4

Спартак (Варна) загуби с 0:4 от Берое (Стара Загора) в мач от 25 кръг на efbet Лига, игран на стадион „ Спартак ” във Варна. Головете за гостите осъществиха Симеон Мечев (15′) и Тонислав Йорданов, който записа хеттрик (40′, 65′, 82′-дузпа). Лерой Микелс изпусна дузпа за домакините в 22-та минута на мача.

Още в 8-та минута Вини Трибуле пропусна да открие резултата, откакто остана самичък против вратаря Фигейредо. Топката рикошира в крайници му и мина на сантиметри от левия непряк дирек.

В 10-та минута гостите още веднъж имаха опция за пукотевица към вратата на Спартак. Отново Трибуле стреля в опразнената врата на „ соколите ”, само че опитният Пламен Димов се намеси и мазета пред голлинията.

Спартак имаше първата си опция в 13-та минута, когато Евандро излезе самичък пред стража на Берое, само че Караджов избави удара му.

Две минути по-късно, в 15-тата, Берое съумя да открие резултата откакто Симеон Мечев бе оставен самичък пред Фигейредо, с цел да осъществя за 0:1.

В 22-ата минута Лерой Микелс центрира в наказателното поле на заралии. Там бе Антуи, който стреля, само че топката се удари в ръката на Клайдер Машедо. Ситуацията бе прегледана посредством системата ВАР и основният съдия Иво Андреев свири дузпа. Зад топката застана Лерой Микелс в 27-ата минута, само че стреля в ъгъла, в който падна и Караджов. След това топката се върна още веднъж в Микелс, стреля, само че опитният вратар на Берое още веднъж се намеси изрично.

В 29-та минута гостите имаха опция да удвоят резултата. Уерди Мара бе открит напред, съумя да преодолее отбраната на Спартак и да стреля в опразнената врата на Фигейредо, само че топката мина около страничната греда след интервенция на футболист в синьо-бял екип.

В края на първото полувреме Берое имаше опция да се отдръпна на почивката с два гола в актива си, само че стражът на „ соколите ” отрази удара на Вини Трибуле.

В 53-ата минута Берое записа втори гол на своята сметка посредством Тонислав Йорданов.

Отново Тонислав Йорданов бе прецизен в 65-та минута за 0:3.

Няколко минути след третото попадение за гостите Симеон Мечев имаше опция да се разпише отбново, само че вратарят на Спартак Фигейредо се намеси.

Вини Трибуле остана несмущаван пред вратата на Спартак в 75-та минута, след неточност на Ромееш, само че стражът на „ соколите ” още веднъж мазета.

В 82-та минута бе отсъдена дузпа за Берое, осъществя я Тонислав Йорданов и записа своя хеттрик в този дуел.

Голмайстори: 16. Симеон Мечев (15′), 98. Тонислав Йорданов (40′, 65′, 82′)

Спартак:

31. Кристиано Фигейредо, 6. Луан да Силва (46′ – 8. Ивайло Климентов), 25. Пламен Димов – К, 22. Роберто Хименес, 14. Ивей Ромееш, 17. Александър Беолусов (46′ – 11. Виктор Митев), 66. Александър Цветков, 82. Иван Йорданов, 7. Лерой Микелс (74′ – 27. Денис Баланюк), 47. Родни Антуи, 12. Евандро (88′ – 20. Нейтън Олдър)

Резерви: 21. Иван Дичевски, 3. Бен Карамоко, 10. Румен Руменов, 45. Даниел Начев, 23. Жоао Марио Фернандес

Треньор: Димитър Димитров – Херо

Берое:

73. Иван Караджов, 6. Макс Челич, 10. Уерди Мара (82′ – 13. Ромарио Мойс), 14. Педро Енрике, 16. Симеон Мечев, 8. Серкан Юсеин (68′ – 7. Йоан Бауренски) 17. Спас Георгиев, 18. Клайдер Машедо (59′ – 5. Зария Ламбулич), 21. Вини Трибуле, 77. Божидар Пенчев, 98. Тонислав Йорданов (82′ – 9. Калоян Кръстев)

Резерви: 23. Иван Гошев, 11. Денислав Станчев, 15. Георги Динков, 19. Васил Василев, 44. Атанас Йорданов

Треньор: Николай Киров

Съдия: Иво Андреев

Димитър Димитров: Поемам цялата отговорност!

Старши треньорът на Спартак Варна Димитър Димитров-Херо приказва след загубата с 0:4 от Берое.

“Първо желая да се извиня на почитателите и на спортната общност, хората, които поддържат Спартак. Аз персонално се срамя. Може би напрежението ни пристигна, това е най-слабият ни мач, откогато аз съм треньор. Не знам дали дузпата беше разковничето, само че нашият тим направи доста неточности. Просто, извънредно слаб мач. Аз поемам цялата отговорност, виновникът съм аз. Толкова съм смутен и отчаян от този резултат, че даже не мога да мисля за идващия мач ”, добави наставникът на Спартак Варна Димитър Димитров.
Източник: moreto.net