Спартак (Москва) се върна на победния път в руската Премиер

...

Спартак се справи с деветима от Криля Советов

Спартак (Москва) се върна на победния път в съветската Премиер лига. Днес столичани надиграха с 2:0 Криля Советов в среща от 16-ия кръг. Гостите пък приключиха мача с двама индивида по-малко, откакто Сърджан Миайлович и Максим Карпов бяха изгонени през второто полувреме.

Мачът стартира чудесно за Спартак. Още в 3-ата минута Зелихман Бакаев и ескиел Понсе направиха хубава композиция, аржентинецът изскочи очи в очи с вратаря и осъществя за 1:0.

В 71-ата минута Миайлович бе изпъден от игра за привидно не толкоз съществено нарушаване на тъча, а в 81-ата минута и Карпов видя аления картон, избивайки с ръка топката на голлинията.

Бакаев осъществя невъзмутимо отсъдената дузпа за 2:0 и дефинитивно подпечата успеха на домакините.

С този триумф Спартак събра актив от 21 точки и се изкачи до 6-ото място в класирането. Криля Советов пък се намира на 9-ата позиция с 18 точки.

МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА

СТАТИСТИКА ОТ МАЧА

КЛАСИРАНЕ
Премиер Лига 16 кръг, събота 9 ноември  Спартак Москва 2:0краен резулат  Криля Советов