София. ЦСКА започна с победа участието си в четвъртфиналните плейофи

...

ЦСКА започна с победа участието си в плейофите на ББЛ А група

София. ЦСКА стартира с победа присъединяване си в четвъртфиналните плейофи на район Запад на ББЛ А група. В среща, изиграна през днешния ден в столичната зала „ Триадица “, отборът надделя Балкан -2 с 97:73, откакто водеше от самото начало.

В този дуел обаче „ зелените “ бяха напълно с юноши и с група от осем индивида, в която не бе един от главните играчи Илиян Пищиков.

Играе се до две победи от три мача, като идващият е на 19 май, още веднъж в София.

Армейците започнаха доста мощно мача и едвам за няколко минути натрупаха двуцифрена разлика. Те означиха пет тройки единствено за първата четвърт против една за противника и след края й водеха с 29:15.

Вторият интервал бе много по-равностоен. „ Зелените “ правеха по-малко неточности, само че по-опитният състав на ЦСКА имаше 67% успеваемост от игра през първото полувреме, с помощта на което на почивката се отдръпна при 53:38 в своя изгода след 12 точки на Асен Попов. Ботевградчани пък разчитаха главно на Александър Гавалюгов, вкарал 24 от точките им досега.

След паузата задатъкът на „ алените “ доближи 18 точки. След мощни финални минути на частта обаче баскетболистите на Мирослав Ралчев понижиха за 62:70 и върнаха интригата в мача.

Разликата падна и до 6 точки, само че по-късно тимът на Христо Ценов още веднъж стартира да усилва задатъка си и завоюва безапелационно.

Димитър Генов бе най-резултатен за спечелилите с 20 точки, като овладя и 9 битки. Дабъл-дабъл от 19 точки и 14 битки направи Асен Попов, 12 точки има Владимир Нанкински, а с 11 точки е Мартин Русев.

За Балкан -2 Александър Гавалюгов вкара 44 точки, 11 има Веселин Христов.
Източник: focus-news.net