Снимка: БулфотоЦвети Пиронкова стартира ударно на Australian Open. Наой-добрата българска

...

Цвети Пиронкова стартира ударно на Australian Open

Снимка: Булфото

Цвети Пиронкова започва стремително на Australian Open. Наой-добрата българска тенисистка би в първия кръг от квалификациите с 6:0, 6:1 японката Киока Окамура, като срещата продължи 70 минути.

21-вата сложена българка ще се изправи във втория кръг против победителката от дуела сред корейката На-Лае Хан и австрийката Юлия Грабер.

Във финалния трети кръг за класиране Пиронкова може да играе против поставената под №14 и някогашна №41 в света Маргарита Гаспарян.

Цвети диктуваше играта от самото начало и завоюва първите седем гейма в мача. След като загуби един гейм, до края Цвети не даде повече шансове на своята съперничка и затвори удобно мача в своя изгода.

Както е известно, пресявките при дамите жените и мъжете се играят в Катар и Дубай.

Съобщете ни, в случай че видите неточности и нередности в публикацията или мненията. Пишете непосредствено на [email protected] . Ще обърнем внимание!

За реклама в "Петел " на цена от 50 лв. на ПР обява пишете на и вижте още в -.