Словенският Олимпия Любляна се класира за втория кръг на квалификациите

...

Олимпия Любляна чака Лудогорец или Балкани в Шампионската лига

Словенският Олимпия Любляна се класира за втория кръг на квалификациите в Шампионската лига, където ще чака спечелилия от двойката сред българския Лудогорец и косовския Балкани.

В реванш от първия кръг Олимпия завоюва с 2:1 като посетител на латвийския Валмиера и по този начин преодоля противника си с общ резултат 4:2.

Португалецът Руи Педро даде задатък на гостите от Словения в 33-тата минута, а половин час по-късно австриецът Ахмет Мухамедбегович повиши на 2:0 в интерес на Олимпия.

В 82-рата минута Камило Мена върна един гол за първенеца на Латвия, само че домакините нямаха сили за поврат и ще продължат европейското си присъединяване в Лигата на конференциите.

Лудогорец приема Балкани от 21:00 часа довечера, като българският отбор би трябвало да навакса пасив от 0:2 от първия мач в Косово. /БТА