След силно първо полувреме Лудогорец II победи с 3:1 Дунав

...

Лудогорец II спечели с 3:1 срещу Дунав

След мощно първо полувреме Лудогорец II победи с 3:1 Дунав (Русе).

Регионалното дерби от VI кръг на шампионата във Втора лига се игра на стадион „Гнездо на орли“.

Още в самото начало на срещата Бранимир Костадинов откри добре по десния фланг Петър Караангелов, а острото му центриране принуди защитник да играе с ръка. Главният арбитър Михаел Павлов уточни бялата точка. Зад топката застана Велислав Минков и след точното му осъществяване „орлите“ поведоха в 4-та минута. В 28-та минута Цветослав Петров изведе добре Хюсеин Кельовлуев и бързакът вкара за 2:0. В 31-та минута Кельовлуев пресече пас на защитник, напредна и самичък приключи за 3:0. Дунав върна един гол в 32-та минута посредством Йордан Димитров.

През втората част гостите от Русе преобладаваха на терена, само че бранителите в зелено и Дамян Христов не позволиха попадение.

Изиграхме най-силното си първо полувреме от началото на сезона. Не съм удовлетворен от второто, ще го проучваме деликатно, с цел да не се повтаря, разяснява старши треньорът Тодор Живондов след последния съдийски сигнал.
Източник: novinata.bg