След като преди няколко дни победи България, днес Финландия надигра

...

Финландия оглави нашата група преди мача между Българя и Уелс

След като преди няколко дни победи България, през днешния ден Финландия надигра с 1:0 и Ирландия, с помощта на което оглави краткотрайното класиране в Група В4 от Лигата на нациите. Фредрик Йенсен (66') означи единственото попадение в Хелзинки. След този триумф Финалндия към този момент има девет точки след четири изиграни мача и оглави класирането в групата с два пункта повече от тима на Уелс, който по-късно гостува на България в София.

В състава на Финландия имаше три промени спрямо успеха с 2:0 против България. Албин Гранлунд, Пюрю Сойре и Фредрик Йенсен стартираха. Четири бяха корекциите измежду 11-те на Ирландия. Аарън Конъли, Шон Магуайър, Дарил Хорган и Дара О'Шей започнаха. За бранителя на Уест Бромич това бе дебют с националната фланелка.

Домакините можеха умерено да водят на почивката, само че Теему Пуки направи два страхотни пропуща в края на първата част. Нападателят на Норич и в двете обстановки не съумя да откри вратата от доста преференциални позиции.

Ирландците започнаха добре втората част, само че Конъли пропусна един късмет, а в 64-тата минута удар на Енда Стивънс срещна гредата. Малко по-късно и Дохърти не бе прецизен от чиста позиция. Така се стигна до 66-ата минута, в която Финландия поведе. Рандолф и Дохърти сгрешиха, Пууки открадна топката, след което центрира към далечната греда. След няколко рикошета Йенсен засече от близко, носейки трите точки на Финландия.

До края Храдецки избави удари на Конъли, Дохърти и Къртис, с което резервира задатъка на Суоми. Лига на нациите 4 кръг, сряда 14 октомври  Финландия 1:0краен резулат  Ирландия