След две поредни загуби тимът на Черноморец се върна на

...

Черноморец спря негативната си серия с победа над ЦСКА

След две следващи загуби отборът на Черноморец се върна на победния път откакто надделя ЦСКА със 78:68 (20:18, 18:19, 29:12, 11:19) като хазаин в Бургас в дуел от 25-я кръг (първа шестица) в Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ). Успехът бе общо 20-и за бургазлии, които остават водачи във краткотрайното класиране, до момента в който ЦСКА позволи втора поредна и общо 11-а загуба от началото на сезона.

Двата състава изиграха равностойно първо полувреме. След началните 10 минути домакините имаха единствено 2 точки задатък –20:18, а на почивката резултатът бе 38:37.

По-силна трета четвърт, в която Черноморец осъществя 29 против 12 точки за гостите донесе на тима преднина от 18 точки - 67:49 преди заключителния интервал. Това бе и най-голямата разлика в мача.

Баскетболистите на ЦСКА съумяха да понижат пасива си до 6 точки при 68:74 след точни стрелби на Георги Боянов и Васил Бачев при оставащи две минути и половина в срещата. Травис Макконико и Андрей Иванов обаче се разписаха за домакините и още веднъж усилиха дистанцията, с цел да стигне Черноморец до успеха.

Андрей Иванов осъществя 20 точки и 11 битки за бургазлии, а Ладариен Грифин се регистрира с 16 точки, 2 битки и 3 асистенции.

За „ алените “ от София най-резултатен бе Васил Бачев със 17 точки, 2 битки и 5 асистенции, а по 15 точки вкараха Георги Боянов и Камерън Грегъри. Боянов добави 8 битки, а Грегъри – 11.

В идващия кръг от първата шестица на НБЛ на 24 март ЦСКА посреща Спартак Плевен, а ден по-късно Черноморец ще гостува на първенеца Балкан в Ботевград. Преди това двата състава ще се изправят отново един против различен на четвъртфиналите в шампионата за Купата на България на 15 март от 20:30 часа още веднъж в „ Арена Бургас “.