След 17 поредни мача италианският Наполи допусна първото си поражение

...

Наполи си намери майстора, Ливърпул разби мита за непобедимите италианци

След 17 следващи мача италианският Наполи позволи първото си проваляне за сезона, откакто Мохамед Салах в 85-ата минута и Дарвин Нунес в 98-ата означиха победа с 2:0 за Ливърпул в последния кръг на Шампионската лига.

Това беше само утешителна победа за мърсисайдци, тъй като неаполитанците, с помощта на безапелационната победа вкъщи с 4:1, останаха преди всичко в групата.
 Португалските
Португалските " дракони " изпепелиха Атлетико (Мадрид), Байер (Леверкузен) се блъсна в белгийска стена

Вижте детайлности от ранните мачове в Шампионската лига

Наполи можеше да остане непобеден, в случай че не беше ВАР, който анулира гол за тях в осмата минута на второто полувреме, когато Лео Остиггорд вкара гол с глава след центриране на Кварацхелия. В продължение на пет минути ВАР гледаше обстановката и най-после отсъди засада с милиметри.

Салах означи гол пет минути преди края, а в добавеното време уругваецът Нунес се разписа за повторно, с цел да подпечата успеха.

В другия мач от групата Аякс победи Рейнджърс като посетител с 3:1 и продължава напред в шампионата Лига Европа, а шотландците се прибират в родината си и ще хвърлят всички сили в локалния шампионат.