Славия постигна много трудна и ценна победа с 2:1 при

...

Славия взе победата от Монтана

Славия реализира доста сложна и скъпа победа с 2:1 при семейството на Монтана от 21-ия кръг на efbet Лига. Мачът бе от изключително значимо значение в борбата за оцеляване в елита. Двата гола за " белите " означи Питър Макрилос, а за гостите прецизен бе Николай Минков. Славия поведе в резултата в 32-ата минута. Радослав Кирилов центрира в наказателното поле на Монтана. Давид Кики и Николай Минков изпуснаха Питър Макрилос, който бе оставен непокрит и с глава вкара топката във вратата на Благой Макенджиев. Монтана съумя да изравни резултата в 37-ата минута. Янко Ангелов подаде доста добре към Александър Башлиев, който бе изтърван от Михаил Александров. Башлиев центрира в наказателното поле на Славия, където Николай Минков изпревари Надер Гандри и вкара топката във вратата на Светослав Вуцов. Славия още веднъж поведе в резултата в 44-ата минута. Емил Стоев проби по десния фланг, след което центрира в наказателното поле на Монтана, където Александър Златков чукна към Питър Макрилос, който с доста акуратен удар вкара топката в горния десен ъгъл на вратата на Благой Макенджиев. През второто полувреме играта бе доста равностойна, а футболистите на Славия съумяха да управляват добре мача и да лимитират до най-малко рисковите положения пред вратата на Светослав Вуцов.
Източник: dnesplus.bg