Славия победи с 2:0 у дома състава на Черно море

...

Славия надигра Черно море с 2:0

" Славия " победи с 2:0 вкъщи състава на " Черно море " в първия дуел от 18-ия кръг в Първа лига. Головете осъществиха Иван Минчев и Галин Иванов за наслада на президента на столичани Венцеслав Стефанов, който чества своя рожден ден.

На тежкия терен на Националния стадион " Васил Левски " двата тима изчакваха търпеливо своя миг за гол. В 20-ата минута Калоян Кръстев не съумя да засече от няколко метра топката във вратата на варненци. Само три минути по-късно отдалечен шут на Галин Иванов не откри задачата.

В 33-ата минута Атанас Зехиров центрира от фаул, само че удар на Илия Миланов мина настрана от вратата, защитавана от Антонис Стериакис. " Белите " взеха задатък в последните секунди от първата част, когато Иван Минчев вкара хубав гол с шут от границата на наказателното поле, а топката влезе в горния ъгъл на вратата, защитавана от Емил Михайлов.

В 54-ата минута Атанас Зехиров стреля доста рисково от отдалеченост, само че младият Стериакис с последни сили мазета топката в ъглов удар. Четвърт час преди края Калоян Кръстев беше изведен на голова позиция в наказателното поле, само че не съумя да насочи удар и Илия Миланов мазета топката в корнер.

В 78-ата минута домакините имаха нова опция за гол, само че вратарят Михайлов избави шут на капитана Емил Мартинов. Само минута по-късно Галин Иванов подаде към Славчо Шоколаров в наказателното поле, само че резервата на " белите " не съумя да насочи голов удар.

Седем минути преди края на постоянното време Галин Иванов се възползва от неточност в защитата на гостите и направи резултата 2:0.

След този триумф " Славия " има актив от 23 точки на осмо място, до момента в който " Черно море " е с точка повече на седма позиция в Първа лига. Двата тима не престават битката за класиране в първата шестица.

" Славия " - " Черно море "   2:0  (1:0)
 голмайстори: 1:0 Иван Минчев 45, 2:0 Галин Иванов 83

Славия: Антонис Стергиакис, Димитър Буров, Андреа Христов, Стефан Велков, Стефан Велев, Абуд Омар, Емил Мартинов (87-Владислав Узунов), Иван Минчев (73-Славчо Шоколаров), Галин Иванов, Ивайло Димитров (58-Чигози Мба), Калоян Кръстев

Черно море: Емил Михайлов, Антон Огнянов (61-Николай Минков), Стефан Станчев, Илия Миланов, Илиас Хасани, Ондрей Сукуп, Александър Цветков, Атанас Зехиров, Георги Русев, Мариян Огнянов (80-Марек Кузма), Амаду Сукуна (60-Мартин Минчев)