Славия победи Пирин Благоевград с 2:0 на стадион Александър Шаламанов“

...

Славия матира Пирин за 6 минути

Славия победи Пирин Благоевград с 2:0 на стадион „ Александър Шаламанов “ в столичния квартал „ Овча купел “ в послден мач от 19-ия кръг на efbet Лига.

Тони Тасев се възползва от безредие в наказателното поле и вкара за 1:0 на празна врата в 20-ата минута. Шест минути по-късно Ахмед Ахмедов наказа груба неточност на Янко Георгиев и удвои задатъка на " белите ".
С триумфа „ белите “ се изкачиха на четвърто място във краткотрайното класиране с 35 точки, а „ орлетата “ са 14-и с 12 пункта в актива си. В идващия кръг двата отбора имат тежки задания: Славия гостува на Лудогорец в Разград, а Пирин приема Левски в Благоевград.
На трибуните беше националният селекционер Младен Кръстаич, който посети и мачовете Левски-Черно море и Берое-ЦСКА от този кръг.

Славия стартира мощно дуела и още във втората минута се стигна до безредие в наказателното поле на Янко Георгиев. Тони Тасев полуи топката и центрира рисково към далечната греда, само че прати кълбото в навън.

В 14-ата минута Кристиян Стоянов стреля мощно от далечна отдалеченост, само че ударът му бе блокиран от бранител. Топката се върна в краката на Ерол Дост, който бе фаулиран на към 20 метра от вратата. С осъществяването на свободния удар се нагърби Тони Тасев, който стреля в стената.

Славия излезе напред в резултата след 20 минути игра. Галин Иванов получи извеждащ пас по лявото крило и опита да подаде към Ахмед Ахмедов, само че пасът му се трансформира в удар и срещна левия непряк дирек, след което топката падна на крайници на Тони Тасев, а той безпроблемно се разписа за 1:0 на празна врата.

Пет минути по-късно Пирин за първи път затрудни вратата на Светослав Вуцов. Дмитро Семнив получи центриране отдясно и стреля с глава, на сантиметри над напречната греда.

В 26-ата минута Янко Георгиев позволи груба неточност при опита си за излизане при дълга топка и с глава подари топката на Ахмед Ахмедов, който доста елегантно го трансферира и повиши на 2:0.

В 32-ата минута Димитър Тонев опитва да затрудни Светослав Вуцов с удар от далечна отдалеченост, само че вратарят на Славия внимаваше и се оправи безпроблемно с удара.

До края на първата част до повече положения пред двете порти не се стигна и тимовете на Златомир Загорчич и Христо Янев се отдръпнаха при 2:0 на почивката.

В началния четвърт час на втората част темпото бе доста ниско и до положения пред вратите на Светослав Вуцов и Янко Георгиев не се стигна.

В 69-ата минута Вячеслав Велев стигна до топката и стреля от границата на наказателното поле с по-слабия си ляв крайник, само че прави в ръцете на Светослав Вуцов.

Официален дебют за Славия направи централният бранител Натан Гасама в 79-ата минута, когато размени капитана Галин Иванов. С подобен се регистрира и другият защитник Велко Йеленкович, който стартира като титуляр.

В 85-ата минута Андрей Йорданов проби рисково в наказателното поле, пусна към капитана Александър Дюлгеров, който стреля, само че ударът му бе блокиран.

Славия – Пирин 2:0

1:0 Тони Тасев 20`, 2:0 Ахмед Ахмедов 26`

Състави:

Славия : 21. Светослав Вуцов - 3. Ертан Томбак, 23. Емил Виячки, 5. Велко Йеленкович, 4. Людовик Соарес, 17. Ерол Дост (90`+2` 10. Владимир Николов), 33. Галин Иванов (К) (79` 55. Натан Гасама), 71. Кристиян Стоянов (66` 19. Чунг Нгуен До), 88. Тони Тасев, 11. Кристиан Добрев (66` 8. Емил Стоев), 9. Ахмед Ахмедов (90`+2` 15. Валентин Петров)

Резерви : 1. Георги Петков, 8. Емил Стоев, 10. Владимир Николов, 15. Валентин Петров, 19. Чунг Нгуен До, 22. Дарко Тасевски, 37. Венцислав Керчев, 55. Натан Гасама, 83. Христо Попадийн

Треньор : Златомир Загорчич

Пирин : 21. Янко Георгиев – 38. Александър Дюлгеров (К) , 11. Андрей Йорданов, 73. Венцислав Бенгюзов, 19. Вчеслав Велев, 14. Даниил Кондраков, 23. Димитър Тонев (46` 20. Чебрайло Макрецкис), 8. Дмитро Семенив (46` 26. Иван Тасев), 17. Илкер Будинов, 31. Красимир Станоев (70` 9. Преслав Йорданов), 45. Христофор Хубчев

Резерви : 12. Максим Ковальов, 9. Преслав Йорданов, 18. Мартин Смоленски, 20. Чебрайло Макрецкис, 24. Борис Тютюков, 26. Иван Тасев, 29. Мартин Бачев, 72. Раян Сенханджи

Треньор : Христо Янев

Съдия : Радослав Гидженов

17:00 13/02 19:30 13/02 21:45 13/02 22:00 13/02 12:00 12/02 14:15 12/02 16:45 12/02