Славия направи огромна крачка към Топ 6 на efbet Лига.

...

Славия с огромна крачка към Топ 6, белите излъгаха Арда в скучен мач

Славия направи голяма крачка към Топ 6 на efbet Лига. „ Белите” надделяха Арда с 1:0 вкъщи в отегчителен мач кръг преди края на постоянния сезон. Единственото попадение вкара Йон Бакеро в 66-ата минута.

Двата отбора изиграха доста слаб мач в „ Овча Купел” и не сътвориха съвсем нищо забавно пред двете порти.

С триумфа „ белите” събраха 36 точки и заемат 5-о място във краткотрайното класиране. Арда е 9-и с 28 точки.

В началните минути на срещата се падна градушка на стадион "Славия ", само че основният рефер Васимир Ел-Хатиб реши, че не би трябвало да прекъсва срещата. Първата по-интересна обстановка беше пред вратата на Славия. В 7-ата минута Румен Руменов проби отдясно и откри Лъчезар Котев, който от десетина метра стреля около вратата.

В 23-ата минута Борислав Цонев центрира в наказателното поле от директен свободен удар. Получи се безредие, в което най-съобразителен беше Георги Вълчев, чийто удар обаче беше неакуратен. Минута по-късно Алекс Петков стреля с глава след центриране от корнер, само че не затрудни Вуцов.

В 43-ата минута изискванията на терена помогнаха на Арда, откакто Виячки беше измамен и Руменов му лиши топката. Халфът откри Йорданов, който опита да го изведе самичък против вратаря, само че подаването му не сполучи. Минута по-късно Кики опита удар от далечна отдалеченост, само че около вратата.

В 54-ата минута Ковачев получи на към 20 метра от вратата и насочи мощен шут, който срещна главата на Виячки. В 62-ата минута Ганев и Виячки сблъсъкаха главите си и им бе оказана здравна помощ. Бранителят на "белите " обаче не съумя да продължи и беше сменен от Венцислав Керчев.

В 66-ата минута Славия поведе. Кирилов овладя центриране отдясно и откри Бакеро на дузпата. Испанецът овладя топката, обърна се и със мощен удар матира Луков за 1:0.

В 72-ата минута Христо Иванов навлезе в наказателното поле и откри Руменов, чийто удар беше блокиран. Топката стигна до Ковачев, който стреля мощно, само че неопределено. "Белите " дадоха отговор с пробив на Кирилов отляво, който приключи с неакуратен удар в далечния ъгъл.

В края на дуела се получиха и конфликти сред играчите на двата тима. Томбак и Котев се сдърпаха, само че всичко се размина с два жълти картона.

Славия - Арда 1:0

1:0 Йон Бакеро (66)

Славия : 21. Светослав Вуцов, 3. Ертан Томбак, 23. Емил Виячки (65 - 37. Венцислав Керчев), 29. Гьоко Зайков, 77. Георги Вълчев, 16. Кемело Нгуена (55 - 17. Ерол Дост), 20. Борислав Цонев (90 - 72. Иван Минчев), 10. Радослав Кирилов, 11. Кристиан Добрев (55 - 9. Мартин Петков), 4. Людовик Соарес, 7. Йон Бакеро (90 - 14. Никита Николаевич)

Резерви: 12. Николай Кръстев, 17. Ерол Дост, 37. Венцислав Керчев, 73. Иван Минчев, 9. Мартин Петков, 14. Никита Николаевич, 83. Христо Попадийн

Треньор: Златомир Загорчич

Арда: 71. Мартин Луков, 5. Петко Ганев (76 - 81. Атанас Зехиров), 8. Милен Желев, 9. Тонислав Йорданов, 10. Светослав Ковачев, 11. Александър Георгиев (66 - 17. Иван Коконов), 19. Румен Руменов (82 - 29. Георги Атанасов), 24. Алекс Петков, 25. Давид Кики (76 - 27. Мартин Костадинов), 77. Илия Юруков (66 - 70. Христо Иванов), 80. Лъчезар Котев

Резерви: 23. Месут Юсуф, 4. Милен Стоев, 17. Иван Коконов, 27. Мартин Костадинов, 29. Георги Атанасов, 70. Христо Иванов, 81. Атанас Зехиров

Треньор: Стамен Белчев

Ж.к: Кристиан Добрев, Кемело Нгуена, Мартин Петков, Людовик Соарес, Георги Вълчев, Ертан Томбак, Ерол Дост (Славия); Милен Желев, Алекс Петков(Арда)

Съдия: Васимир Ел-Хатиб

Стадион: "Славия "