Славия 0 : 0 Черно море 45′ ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

Славия - Черно море 0:0, отменен гол на Гарсия

ИГРАТА съдебна експертиза ПОДНОВЯВА!
45′
ПОЧИВКА!
41′ 40′
ОТМЕНЕН ГОЛ НА ГАРСИЯ! Черно море доближи до попадение в 40-ата минута, което бе дело на Пабло Гарсия. Радостта на испанеца обаче беше много къса, защото при започване на головата варненска офанзива, точно той е бил в състояние на засада.
 Снимка 572507
Източник:
37′
СПОРНА СИТАЦИЯ! В 38-ата минута Емил Виячки още веднъж беше в епицентъра на събитията, когато отново бе упрекнат за изработката на дузпа от съперниците. Още на първо четене се видя, че си повежда топката с ръка, само че и това не се трансформира в 11-метров удар за Черно море.
32′
След половин час футбол в столицата, най-хубавите футболисти в редиците на двата отбора пробваха да създадат разликата в мача. Първо капитанът на Славия - Ради Кирилов потърси кулоар за пукотевица, само че откри само тялото на Цветомир Панов. В ответната офанзива Матс Курьор класно мина през трима " бели " бранители, само че завършващият му изстрел беше разочароващ.
29′
В 29-ата минута " моряците " извършиха корнер, който провокира ужас в наказателното поле на славистите. Даниел Димов се бори до дъно, с цел да насочи удар и в последна сметка някак си съумя. Топката обаче мина на безвредно разстояние от лявата греда на противника.
 Снимка 572504
Източник:
21′
Първият прецизен изстрел към една от двете порти стана факт в 21-ата минута. Велислав Василев от Черно море настройки топката на комфортния си крайник и насочи изстрел, който беше уловен с лекост от Николай Кръстев.
11′
СПОРНА СИТУАЦИЯ! Гостите от Варна имаха искания за дузпа в 11-ата минута. Матиас Курьор беше побутнат в наказателното поле от Емил Виячки и реферът Гинчев се допита до съвет от сътрудниците си във ВАР-буса. Достатъчно доводи за углавен удар обаче не се откриха и по този начин играта си продължи.
3′
Още от началните минути на стадион " Александър Шаламанов " тимът на Черно море показва, че е надалеч по-мотивираният отбор в този мач. Интересните положения пред двамата вратари липсваха. С приоритет дребното почитатели по трибуните следиха накъсана игра и куп неверни подавания.
 Снимка 572503
Източник:
1′
НАЧАЛО НА МАЧА!
Състав 12. Николай Кръстев 25. Иван Дюлгеров 18. Димитър Стоянов 3. Живко Атанасов 23. Емил Виячки 28. Влатко Дробаров 29. Гьоко Зайков 27. Даниел Димов - капитан 4. Людовик Соарес 2. Цветомир Панов 14. Никита Николаевич 23. Пабло Гарсия 77. Георги Вълчев 32. Мартин Дичев 73. Иван Минчев 10. Велислав Василев 88. Тони Тасев 19. Матиас Курьор 10. Радослав Кирилов - капитан 77. Стефан Велев 9. Мартин Петков 9. Евгений Сердюк Треньор Златомир Загорчич Илиан Илиев Резерви 1. Георги Петков 22. Георги Георгиев 37. Венцислав Керчев 39. Николай Златев 17. Ерол Дост 8. Мазир Сула 3. Ертан Томбак 4. Росен Стефанов 7. Йон Бакеро 16. Денислав Ангелов 11. Кристиан Добрев 31. Закария Беншаа 19. Мартин Сораков 7. Родриго Вилела
Славия приема борещия се за трето място в efbet Лига отбор на Черно море. Двата тима ще се изправят един против различен през днешния ден от 19:00 часа.

Столичани са без санкции Светослав Вуцов и Борислав Цонев, който се възвръща от травма. В групата на Славия се завръщат Ертан Томбак и Ерол Дост. Двамата пропуснаха реванша против ЦСКА в полуфиналите за Купата.

Треньорът на " белите " Златомир Загорчич пък е осъден и няма да води тима от скамейката.
 Загорчич: За Славия просто няма леки мачове

" Белите " са уверени, че могат да спънат Черно море за третото място

Черно море за момента е измежду най-силните отбори надалеч от вкъщи и това в огромна степен се дължи на мощната игра в отбрана.

" Моряците " също са с някои проблеми към състава, като контузии лекуват Васил Панайотов и Юлиус Каспаравичус, а осъден за конфликта в столицата е Виктор Попов.

В офанзива се завръща Сергей Сердюк, който има 11 гола през сезона. Той ще бъде подпомаган от Матиас Курьор и Велислав Василев.