Шумен 2007 загуби у дома двубоя с Хитрино в среща

...

Шумен 2007 загуби у дома двубоя с Хитрино

Шумен 2007 загуби вкъщи дуела с Хитрино в среща от 3-ия кръг от шампионата на Трета лига – Североизточна аматьорска група. Гостите стигнаха до успеха в края на мача след гол от дузпа. Мачът стартира доста добре за шуменци. Още в първите минути с доста придвижване по терена Шумен 2007 диктуваше играта и резултата не закъсня. В 29-та мин. Дениз Кадир откри резултата, след поредна офанзива на домакините и безредие в наказателното поле на гостите. Силно шутираната топка от Евгени Стоянов беше избита от вратаря Дилян Димов, само че в добавката Дениз Кадир я прати в мрежата – 1:0. Въпреки игровото си преимущество през цялото първо полувреме Шумен 2007 не можа да означи нови голове и двата тима се прибраха на почивката с минимална преднина на домакините. През втората част играта още веднъж се водеше в централната част на терена, само че гостите сякаш не се помиряваха с головото преимущество на шуменци. Гостите посредством Ивелин Василев и Христо Александров няколко пъти се пробваха да завладяват вратата на Калин Младенов, само че стража на шуменци стоеше крепко на вратата. В 70-та мин. след центриране от ъглов удар на Васил Христов топката попадна в главата на Ивелин Василев който я насочи в мрежата на шуменци – 1:1. След гола шуменските футболисти още веднъж потеглиха към вратата на гостите. В тези минути отлично включване направи Алекс Наков, който влезе в игра като запаса. В 85-ата минута младият футболист центрира към Юлиян Загоров, само че той би над вратата на Хитрино. В 88-ата мин. гостите от Хитрино проведоха бърза контраофанзива, при която Ивелин Василев бе спънат в наказателното поле и реферът Димитър Михайлов от Варна (с тъкмо, умело и независимо съдийство) отсъди дузпа. Точен от бялата точка бе капитана Христо Александров – 1:2.
В последните минути Шумен 2007 можеше да изравни резултата, само че центрираната топка от Юлиян Загоров нацели гредата на гостите от Хитрино.