Щутгарт почти си осигури още един сезон в . Южняците

...

Щутгарт почти си осигури оставане в Бундеслигата

Щутгарт съвсем си обезпечи още един сезон в. Южняците разрушиха с 3:0 вкъщи Хамбургер в първи мач от плейофа за попълване на елита.

Домакините преобладаваха тотално и можеха да вкарат още голове преди реванша в Хамбург в понеделник. И този резултат обаче ги прави любимци за оставане в Бундеслигата.

Константинос Мавропанос откри резултата още в първата минута след груба неточност в отбраната на гостите. В средата на първата част гвинеецът Серу Гираси изпусна дузпа за Щутгарт. След това Фернандес удари греда.

След почивката Йоша Вагноман (51′) и Гираси (54′) вкараха още два гола за крайното 3:0.. Вагноман е някогашен състезател на Хамбургер.

В последните 20-ина минути гостите играха и с човек по-малко поради аления картон на Анси Сухонен. Той влезе като запаса и беше изпъден девет минути по-късно.
Източник: flashnews.bg