Щутгарт и Шалке 04 останаха без победа в Бундеслигата и

...

Победата остана мираж за Щутгарт и Шалке 04 и след този кръг

Щутгарт и Шалке 04 останаха без победа в Бундеслигата и след петия кръг, откакто направиха 1:1 между тях на “Мерцедес-Бенц Арена ”. Отборите си размениха по едно попадение в границите на три минути през първото полувреме, а в последния към половин час домакините бяха с човек по-малко поради червен картон на Йоша Ваньоман.

В първата среща на Щутгарт след продажбата на централния нападател Саша Калайджич тимът съумя да излезе напред посредством Крис Фюрих, който беше прецизен в 19-ата минута, възползвайки се от груба неточност на привлечения преди дни чартърен от Ливърпул защитник Сеп ван ден Берг.

В 22-рата обаче голаджията на “миньорите ” Зимон Тероде изравни с отличен удар - 1:1.

Шалке получи числено преимущество в 67-ата, когато Ваньоман беше изпъден, само че по този начин и не съумя да го материализира в победно попадение.